Wpis z mikrobloga

Witam zgromadzoną gawiedź!
Po wstępnych konsultacjach z naszym duchowym przywódcą @qqwwee i ponad tygodniowej zwłoce z mojej winy (gomen :<) prezentuję poniżej autorski pomysł na nieco inne przeprowadzanie RASowych Igrzysk. Tak że jak kogoś nasze #rashungergames nie interesują, to może śmiało pominąć ten spam poniżej.

Zasadniczo to dwie rzeczy w igrzyskach chciałbym zmienić i poniżej postaram się je opisać, co i dlaczego.

Pierwszym aspektem jest liczba uczestników biorących udział w pojedynczym sezonie igrzysk, który zmniejszyłbym z 36 do 24 (jak to było na początku ich istnienia). Można by pomyśleć, ale jak to, przecież to spowoduje, że mniej osób będzie mogło swoją postać zgłosić, co z kolei może pociągnąć za sobą mniejszą popularność igrzysk. To prawda, jednak powodów tej propozycji jest kilka. Pierwszą kwestią jest, wywołane wysoką umieralnością ( ͡º ͜ʖ͡º), zwyczajne wyczerpywanie się potencjalnych trybutów wraz z kolejnymi sezonami, co oczywiście prowadzi do zmniejszenia się puli postaci, powiedziałbym, znanych i lubianych. W trakcie trwania całej 24-sezonowej edycji, zakładając 36 postaci bez powtórek (których swoją drogą nie udało się uniknąć w edycji pierwszej), na polu bitwy pojawić się musi 864 bohaterów wietnamskich rycin, a to jest liczba duża. Bardzo duża. Ciężko mi w tych okolicznościach nie odnieść wrażenia, że z każdym kolejnym sezonem postaci zgłaszane do igrzysk stawały się coraz bardziej...przypadkowe?...losowe?...nieciekawe? :D Jest to oczywiście tylko moje osobiste odczucie, a znany jestem ze swojej pozycji czołowego narzekacza igrzysk, jednak na podparcie tej tezy pozwolę sobie wrócić do wspomnianych wcześniej powtórek postaci. Z tego co naliczyłem przez 24 sezony było ich łącznie 10, z czego aż 5 miało miejsce w pierwszych pięciu sezonach igrzysk, gdy powtórki były jeszcze dozwolone (czyli 5 pozostałych przeoczył nasz pan organizator, wstyd ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Co to znaczy? Jak na moje tyle, że sporo osób nie ma w zanadrzu zaplecza 70 postaci i zgłasza te same, które lubi każdy. Jeśli liczbę uczestników zmniejszymy do 24 to łatwiej będzie wybierać swoich kandydatów nie uciekając się do postaci, które pojawiły się na 2 minuty w 148. odcinku jakiegoś tasiemca. Drugim argumentem za zmniejszeniem ilości uczestników jest też długość trwania pojedynczego sezonu, który moim zdaniem często był zbyt długi, a teoretycznie powinien się on skrócić przy 24 postaciach. Mam wrażenie, że niektóre sezony dłużyły się niemiłosiernie, a często wraz z kolejnymi dniami zmagań, gdy umierali kolejni faworyci, coraz mniej osób żywo uczestniczyła w danych igrzyskach i robiło się drętwo. Ale to tylko moje odczucia, nie wiem jakie jest wasze zdanie na ten temat? No i koniec końców przechodzimy do kwestii kluczowej - drugiego aspektu igrzysk, który chciałbym zmienić i który zarazem nieco zbije argument o mniejszej liczbie użytkowników, którzy zdążą zgłosić swoją postać.

Drugi i ważniejszy punkt mojego pomysłu na igrzyska - system zgłaszania postaci. Do tej pory jak wszyscy wiemy panowała zasada - kto pierwszy ten lepszy. Zasada prymitywna, ale skuteczna, bo każdy może mieć pretensje tylko do siebie, jeśli nie zdążył ze swoim trybutem. Ja natomiast chciałbym tę fazę igrzysk nieco rozbudować i zwiększyć w niej udział użytkowników. Podzieliłbym ją na 2 etapy:
Etap I: tu w zasadzie bez zmian, po prostu każdy kto ma chęć zgłasza swoją postać nie przejmując się na razie limitem 24 uczestników.
Etap II i kluczowy: to użytkownicy, a nie czas zgłoszenia decyduje o tym, które z postaci z pierwszego etapu wezmą udział w danym sezonie igrzysk. W jaki sposób? Oczywiście starą wykopową metodą - poprzez plusy. Zasada jest dosyć prosta - spośród wszystkich postaci, które zostały zgłoszone plusujemy te, które chcemy w igrzyskach zobaczyć. Plusów mamy dowolną ilość, więc teoretycznie można zaplusować nawet 24 postaci (albo wszystkie, ale to się niejako równa nieoddaniu głosu w ogóle xD) albo tylko jedną (swoją :P), jak kto woli. No i finalnie 24 postaci z największą ilością plusów przechodzą do igrzysk, reszta odpada. Ale odpada tylko w tym sezonie, jeśli ktoś jest cierpliwy może odrzuconą postać zgłaszać ponownie, aż do skutku, czyli do momentu, w którym do igrzysk zostanie wybrana i tam dokona swojego żywota spadając z drzewa ( ͡º ͜ʖ͡º). W przypadku remisów stosujemy klasyczną metodę - kto pierwszy ten lepszy, czyli jeśli 5 postaci ma tyle samo plusów na pozycjach 24-28, to wybierana jest ta zgłoszona jako pierwsza w etapie numer 1. Są tu jednak kwestie do przedyskutowania. Po pierwsze osobiście chciałbym, aby takie głosowanie odbywało się w osobnym poście niż ten z etapu I. Organizator tworzyłby nowy wpis, w którym w komentarzach wypisywałby wszystkie zgłoszone (poprawne zgłoszone panie @Life_will_kill_ya ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) postacie z etapu I i dopiero wówczas można by głosować. Tyle, że to jest oczywiście więcej roboty od strony organizacyjnej, inną opcją jest głosowanie w poście pierwotnym. Jednak wolałbym tego uniknąć, gdyż takie plusowanie, naszym zdaniem, dobrych kandydatur w sposób naturalny odbywa się już od początku istnienia igrzysk. No i nietrudno zauważyć pewną nieciekawą zależność - im szybciej zgłoszona postać tym ma większe szanse na większą liczbę plusów, bo więcej osób zobaczy postać zgłoszoną jako pierwszą czy trzecią a już zaledwie kilku ,,spóźnialskich" postać dwudziestą drugą. Nowy post moim zdaniem będzie uczciwy i mimo, że zachowa kolejność kandydatur, to czasowo pojawią się one niemal jednocześnie. No i w takim poście będzie względny porządek, a nie chaos przeplatany błędnymi zgłoszeniami.
Plusów takiego dwuetapowego zgłaszania kandydatów chyba przedstawiać nie muszę, w igrzyskach będzie więcej postaci lubianych, mniej tych, których nikt nie zna, jak ktoś zgłosi popularną postać to może być nawet trzydziesty siódmy, a i tak zobaczy ją w grze. No i chyba będzie ciekawiej myślę, kto wie, może jakieś kampanie reklamowe swoich kandydatów się pojawią ( ͡° ͜ʖ ͡°) A minusem głównym i jedynym, który dostrzegam jest więcej roboty ze strony organizacyjnej, ale myślę, że damy radę, sam się zobowiązałem pomóc, jeśli pomysł wejdzie w życie.

Ważną kwestią jest też czas w jakim by się to miało odbywać. Ja nie wiem czy nie wolałbym rozciągnąć dwuetapowego zgłaszania postaci do sześciu dni, od poniedziałku do soboty i w niedzielę tradycyjnie igrzyska. No ale teoretycznie można by to zmieścić w tym samym czasie, w którym odbywało się to dotychczas: piątek - I etap, sobota - II etap i w niedzielę wiadomo co, ale wtedy czasu na zgłaszanie i głosowanie jest mniej, nie wiem, to jest do przedyskutowania.

No i to by było chyba na tyle, spam wyszedł sążnisty, więc gratuluje wszystkim śmiałkom, którzy ze zrozumieniem przeczytali moje wypociny, a już w ogóle szał i splendor jak ktoś coś sensownego mi odpisze w komentarzach. Ogólnie to liczę, że odzew jakiś będzie, bo chciałbym swój plan wprowadzić w życie, a do tego muszę mieć poparcie Was - fanatyków RASowych Igrzysk, którzy byli na tyle głupi, by czytać ten elaborat ( ͡º ͜ʖ͡º) Ankiety nie robię, bo chcę widzieć, kto zabiera głos. Brak odzewu uznam za poparcie dla moich pomysłów ( )

#randomanimeshit #killmebaby #yasunaoribe
Pielaheh - Witam zgromadzoną gawiedź!
Po wstępnych konsultacjach z naszym duchowym p...

źródło: comment_vQZ0mKmJj7LeE5IHVxiBUUxb6xWoo7oT.jpg

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
@Pielaheh: Kompletnie nie zgadzam się ze zmniejszeniem liczby uczestników w pojedynczej potyczce. Przy 36 postaciach zdarzała się masa osób odrzuconych (rekord to było chyba 36 kandydatów w 2 godziny!). Sama długość ogłaszania wyników zależy bardziej od @qqwwee, bo to on "sztucznie" ograniczał częstotliwość wrzucania zdarzeń, by dać czas komentującym.

Osobną kwestią jest liczba postaci i moim zdaniem jest ich wystarczająco dużo. Mam jeszcze co najmniej kilka anime, z których
  • Odpowiedz
@qqwwee: @Pielaheh:
Geberalnie nie byłbym za zmniejszeniem liczby trybutów. Ja nie widzę powodu dla którego nie można zgłaszać mało znanych lub egzotycznych postaci? To chyba dobrze, że jest takie zróżnicowanie. A to, że czasem brakowało było spowodowane tym iż niektóre odcinki były tematyczne i brakowało trybutów do tematu ale to głównie dlatego, że ci "bardziej popularni" nie żyli. Tak jak kolega wyżej napisał ja też mam całą paletę postaci które
  • Odpowiedz
@chigcht: Dzięki za streszczenie, sam mogłem takie sporządzić, ale nie pomyślałem. Jedynie co to kwestia trzeciego punktu, terminy są jeszcze do przedyskutowania i nie wiadomo jak to będzie wyglądało.

@prawdziwabrzoza: Ta, dokładnie z tego samego powodu ja też chętnie rozdzieliłbym zapisy na 2 posty mimo wszystko - mimo wołania ludzi po raz drugi i mimo ewentualnego sprzątania tematu przez @qqwwee Jednak zdaję sobie sprawę, że z tym jest trochę dodatkowej
  • Odpowiedz
Także myślę, że przez 2 etap wiele mało znanych postaci może się nie zakwalifikować, a to właśnie było fajne, zawsze ktoś mógł znaleźć coś dla siebie (w sensie anime/manga/gra).
  • Odpowiedz
@qqwwee: @Pielaheh:
- obie zmiany to moim zdaniem dobry pomysł
- dwa etapy w jednym poście sprawi, że system zgłaszania trybutów będzie mniej przejrzysty
- pomysł @gasu_kurobikari z odcinkami specjalnymi w których można by zgłaszać martwych trybutów bardzo fajny

@Kamero: ale z drugiej strony, jest ryzyko, że finał obserwowałyby tylko 3-4 osoby które zgłosiły finalistów ;p Możba by też np. pierwsze 20 miejsc obsadzać najpopularniejszymi trybutami, a pozostałe 4
  • Odpowiedz
@gasu_kurobikari: Ehh, ciężka wkrętka xD

Ja nie widzę powodu dla którego nie można zgłaszać mało znanych lub egzotycznych postaci? To chyba dobrze, że jest takie zróżnicowanie.

Zależy jak dla kogo dobrze ( ͡º ͜ʖ͡º) Tutaj trzeba by zadać sobie fundamentalne pytanie - w jakim celu organizujemy igrzyska? Moje podejście do tematu jest takie, zabawa jest przednia, jeśli uczestniczy w niej jak najwięcej osób, a poprzez uczestnictwo
  • Odpowiedz
Jasne, że tak, ale jeśli będzie tak jak planuję - z plusowaniem postaci przez użytkowników, to czas będzie grał już marginalną rolę. Natomiast faktem jest, że liczba odrzuconych zwiększy się, jednak mimo to każdy w jakiś sposób w igrzyskach udział weźmie.


Ale właśnie chodzi o to, by jak najwięcej osób miało swojego kandydata - przy redukcji liczby postaci połowa ludzi (zakładając, że wcześniej 1/4 osób nie mogła zgłosić kandydata) nie będzie miała
  • Odpowiedz
Coś czuję, żę bez dwóch ankiet się nie obejdzie, zaraz się tym zajmę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sama długość ogłaszania wyników zależy bardziej od @qqwwee, bo to on "sztucznie" ograniczał częstotliwość wrzucania zdarzeń, by dać czas komentującym.


@NostalgicznyPasterz: To akurat moja wina, z tym się zgodzę. Ale jeśli nic się nie działo nie czekałem aż minie 5 minut tylko dawałem kolejne wydarzenia szybciej ( ͡°
  • Odpowiedz
podbić prawdopodobieństwo agresywnych zachowań albo liczbę kataklizmów (małpy, kwaśny deszcz itp.)


@NostalgicznyPasterz: Kilka razy ustawiłem "poziom rzeźni" na maksimum, niestety nie zmieniło to tak wiele jak myślałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pielaheh: A nieee to nie protest :D A czy mój trybut się dostanie czy nie to nie jest jakiś wielki dramat, no przecież nie będę skakać z mostu czy rzucać się pod pociąg. Zaznaczy mi bardziej chodziło o to czy mamy iść w kierunku populizmu (czyli jest okrojona pula kandydatów bo wrzucamy generalnie znane/główne postacie a reszta niech się wali), czy idziemy w różnorodność (coś jak z tymi przedmiotami czy jakimiś
  • Odpowiedz
Ale wy się stackujecie z tymi odpowiedziami, trochę mi zajmie zanim odpowiem na wszystko, a odpowiadania będzie dużo.

Ale właśnie chodzi o to, by jak najwięcej osób miało swojego kandydata - przy redukcji liczby postaci połowa ludzi (zakładając, że wcześniej 1/4 osób nie mogła zgłosić kandydata) nie będzie miała nikogo.

@NostalgicznyPasterz: Nie zgadzam się. Moim zdaniem chodzi o to, żeby jak najwięcej osób się dobrze bawiło podczas oglądania zmagań nawet cudzych
  • Odpowiedz
@qqwwee: Ja kategorycznie się sprzeciwiam wszelkiego rodzaju ankietom i w ogóle nie będę brał ich wyniku pod uwagę. Każdy kto chce i potrafi swoje zdanie wyrazić robi to tutaj, jak chcesz to ja zliczę stąd głosy "za" i "przeciw". W ankiecie równie dobrze może zagłosować przypadkowy człowiek, który nie wie o co chodzi.

A kwestii bota to już w ogóle nie będę komentował xD Tak jak jest teraz jest dobrze, człowiek
  • Odpowiedz
@gasu_kurobikari:

Zaznaczy mi bardziej chodziło o to czy mamy iść w kierunku populizmu (czyli jest okrojona pula kandydatów bo wrzucamy generalnie znane/główne postacie a reszta niech się wali), czy idziemy w różnorodność (coś jak z tymi przedmiotami czy jakimiś postaciami z manga o których nawet nie słyszałem ale dzięki igrzyskom poznałem).

No ja zdecydowanie optuję za opcją populizmu, bo to zwiększy popularność igrzysk. A co ma dać różnorodność? Zwiększyć popularność etapu
  • Odpowiedz