Wpis z mikrobloga

bo jak skręcasz w lewo to ustępujesz tym z naprzeciwka, bo u nas panuje ruch prawostronny. Jak tego nie ogarniasz to radzę wrócić do szkoły jazdy. Zawrotka jest w tym miejscu częścią skrzyżowania z ulicą podporządkowaną.


@j3sion: jeżdżę takim skrzyżowaniem niemal codziennie: https://www.google.pl/maps/@53.4543321,14.5536193,119m/data=!3m1!1e3?hl=pl

Już to wyżej zostało wytłumaczone więc ja nie będę się powtarzał, ale nie masz racji. Pierwszeństwo ma zawracający.

Też byłem kiedyś przekonany, że tak nie jest i w
A czyja byłaby wina, gdyby w razie stłuczki pojazd A po zawróceniu zajął skrajnie prawy pas, który od lewego byłby oddzielony linią ciągłą? Gdyż takie właśnie skrzyżowanie znajduje się u mnie w mieście i zawsze zastanawiałem się kto ma w takiej sytuacji pierwszeństwo.
@ostulemijo: A ma znak pierwszeństwa przejazdu ustawiony tylko z lewej strony więc jest ustawiony nieprawidłowo [po lewej może być jedynie powtórzeniem znaku po prawej], więc nie obowiązuje, więc A ma wpuścić B. I CO TERAS?
@errorek95: no a ja jestem prawie pewien, że nie masz :)

Aczkolwiek wg https://www.youtube.com/watch?v=7PRu7Dql8G0 (a zwłaszcza 8:10 - DOKŁADNIE taka sytuacja jaka jest w szczecinie w miejscu na twoim filmiku) wychodzi na to, że nie do końca jest to wyjaśnione w przepisach (a kiedyś było, ale usunięto o tym zapis)

@Krupier: nic nie zostało wytłumaczone. obrzejrzyj chociażby filmik z tego posta

W ogóle to co wy uznajecie za słuszne w
nic nie zostało wytłumaczone. obrzejrzyj chociażby filmik z tego posta


@heheszkitroche: nie muszę nic oglądać, znam przepisy myślę, że nawet bardzo dobrze. W przypadku zawracania są moim zdaniem kontrowersyjne i osobiście uważam, że nie powinno tak być. Dlaczego? Ano dlatego, że w wielu sytuacjach taki skręcający w prawo nie wie czy zawracający faktycznie zawracał czy skręcał w lewo z drogi na przeciwko (a więc automatycznie ustawia sobie B po prawej ergo
Pobierz Krupier - > nic nie zostało wytłumaczone. obrzejrzyj chociażby filmik z tego posta

...
źródło: comment_d0LXeMkFOZecKgNija9LjlFNEgJIVSNp.jpg
Pojazd B może sobie zająć pas jaki tylko chce, bo wyjeżdża z drogi o jednym pasie i nikt mu nie zabroni, pojazd B ma pierwszeństwo nad pojazdem A
@errorek95: Szczerze mówiąc już nawet to mnie nie przekonuje. To jest najzwyczajniej w świecie głupie żeby coś takiego stosować. Kompletnie antyintuicyjne. Czuje się jak debil stojąc jako B i przepuszczając A, który wielokrotnie będzie chciał przepuścić mnie bo tak jest po prostu logicznie i intuicyjnie.

@Krupier: A dlaczego jest tak jak mówisz? Też bym nie puszczał żółtego będąc czerwonym.
@heheszkitroche: raz, że wyjazd z parkingu z drogi brukowej na główną, a dwa, że po prostu wyjazd ze strefy ruchu.

Można w tym miejscu sobie odszkodowania brać jak ktoś ma do tego głowę, raz mi straż miejska tak wymusiła niemal. ;)