Wpis z mikrobloga

Moja młodsza siostra jest gnębiona. Jej wychowawca oczernił ja przed klasą w zeszły piątek. Powedzial ze jezeli dzieci nadal będą ja wyśmiewać to zostanie usunieta z klasy i przeniesiona do innej. i teraz moja młodsza siostra (10lvl) boi sie isc do szkoly. To trwa rok. Ale piątkowe wydarzenie mnie uruchomiło na dobre.

Napisalem już e mail do kuratorium w szczecinie. Planuje jeszcze jutro pojechac tam z moją siostrą.

Nie pojde na policje bo policjantka od spraw do młodzieży to matka jednej z tych ktore moją siostre gnębią.

Wiecie jak zalatwic taką sprawe? Kuratorium wystarczy?

#pomocy #dzieci #pytanie
  • 66
@BojeSieOZdrowie jeśli chodzi o kuratorium, to pierwsze o co Cię zapytają to czy zgłosiłeś sprawę dyrekcji. Tak to działa, że oni kontrolują działania dyr.
Do tego policja, możesz też powiadomić urząd miasta lub gminy wydział oświaty, bo to są organy prowadzące.
Policja jest potrzebna, niech zbierają zgłoszenia, bo gdy sprawa zajmie się np. Sąd rodzinny to piewrwsze co robi to info od policji.
Powodzenia.

Słowa wychowawcy to jakiś skandal...
@BojeSieOZdrowie: Bardzo ważne z Policją: ma zostać sporządzona notatka z tej rozmowy twojej! Zażądaj tego i nie odstępuj! Bo potem u nich zawsze #!$%@? jest, że nic nie było, no ktoś tam chodził, ale w sumie nie wiadomo itp., itd. Zależy od komisariatu, ale w wielu usłyszysz: "a po co zgłaszać? przecież i tak nie znajdziemy?". "no ale co my możemy zrobić? więc po co zgłaszać?" - a jak jest papier
@Daleki_Jones To czy sobie zasłużyła czy nie jest sprawą drugorzędną. Szkoła ma obowiązek zapewnić dzieciom bezpieczeństwo.
A tu mamy ewidentny przykład, że coś jest nie tak. I nie twierdzę, że siostra Mirka to aniołek, ale takie problemy powinien próbować rozwiązywać: wychowawca, psycholog szkolny, dyrektor. Rozwiązywać problem, a nie straszyć przeniesieniem do innej klasy.