Wpis z mikrobloga

Witam szanownych Mirków
Chyba ktoś próbuje mnie naciągnąć na cebuliony. Od paru dni wydzwania do mnie Pani jakaś i próbuje wcisnąć darmową reklamę w jakieś ich nowej gazetce nazywanej "Dzień Dobry wielkopolska".
Pani mówi, że wstawią moją reklamę pod artykułem z mojej branży.
Pierwsza emisja miałaby być darmowa a kolejne w promocyjnej cenie 299zł.
Po długiej walce z mailem( w poniedziałek miała zablokowaną pocztę, we wtorek nie mogła wysłać na mój adres) wczoraj udało się wysłać Pani specjalistce do spraw reklamy maila do mnie.

Spojrzałem na to wczoraj pobieżnie a dzisiaj znowu się dobijała do mnie przez telefon i znowu maltretuje. I karze wysłać podpisany skan załącznika.
Nie widziałem go wcześniej więc otwarłem mając panią na linii i mówię że nigdzie w tym zleceniu (z załącznika) nie widnieje że pierwsza emisja jest za darmo. Odpowiedziała mi tylko, że za darmo bo mam prawo do wypowiedzenia w ciągu 30 dni.
Nigdzie ani w tej umowie ani w treści maila nie ma nic o darmowej emisjii. Tylko w nagłówku widnieje "ZLECENIE EMISJI REKLAMY - PIERWSZA EMISJA GRATIS!"
Dostałem jeszcze wcześniej maila od jakieś pani redaktor i tam jest mowa o darmowej emisji i cena 299zł za kolejne.

Poczytałem trochę ten bełkot z załącznika - cena promocyjna to 399zł za emisje (w sumie cena może być inna za wielkość reklamy), umowa na 24 emisje oraz wypowiedzenie pocztą za potwierdzeniem odbioru.
Umowa może być dostarczona mailowo lub skanem za to z wypowiedzeniem robi się ciekawie bo:

"5. Zamawiającemu przysługuje prawo do wypowiedzenia Umowy bez jakichkolwiek konsekwencji

finansowych wyłącznie w terminie 30 dni od dnia zawarcia niniejszej Umowy, listem poleconym za

potwierdzeniem odbioru na adres Wydawcy. Brak oświadczenia o którym mowa w zdaniu

poprzednim powoduje wykonanie Umowy zgodnie z zasadami w niej wskazanymi"


Czyli wydawca nie odbiera sobie listu i umowa wiąże się na 24 emisje.

Poza nazwą spółki i adresem żadnych innych danych o firmie żaden nip, regon, czy krs.
Pod adresem warszawskie blokowisko, bogata historia spółek w google pod tym adresem, obecnie chyba jakiś lombard.

Namiar na mnie mieli prawdopodobnie z OLX. Pani nie miała do mnie maila który jest dostępny na mojej stronie, wystarczyło wczytać się w treść ogłoszenia żeby to znaleźć lub wklepać nr telefonu w google skąd pewnie mieli moje imię i nazwisko.
Nie potrafiła udzielić odpowiedzi o czym będzie ten artykuł branżowy, zadzwoniła do mnie dwa razy nie wiedząc że już ze mną rozmawiała przed weekendem, nawet maila mi wysłali przez ten czas, a była to 100% ta sama pani.

Chyba się jednak nie skuszę na te okazję.

Prasa Lokalna sp. z o.o. w organizacji,
z siedzibą w Warszawie,
przy ul. Domaniewska 17-19/133, 02-663 Warszawa.
Reprezentowana przez Prezesa Zarządu
Pana Marcina Mordala,

#oszukujo #januszebiznesu
Ogur_ - Witam szanownych Mirków
Chyba ktoś próbuje mnie naciągnąć na cebuliony. Od p...

źródło: comment_Zodnzjvb9FAo2YUGK4CKQN3nQFwsXaRg.jpg

Pobierz
  • 58
Ma ktoś podobne doświadczenie?
Powiem szczerze, że ja miałem bardzo dobry kontakt z nimi do momentu podpisania umowy.. później cisza. Wysłałem "owe" wypowiedzenie, podobno dotarło. Tylko teraz nie wiem czy zgłosić fakt na policję, by czasami nie naciągneli mnie na kasę z czymś innym, czy w ogóle jest jakaś szansa by mnie mogli na coś naciągnąć przez fakt podpisu?
bartosz-ogrodowicz - Ma ktoś podobne doświadczenie? 
Powiem szczerze, że ja miałem b...

źródło: comment_hPEnZBvZA8oOIiyQwppkRLBFUrvGdzdw.jpg

Pobierz
Witam,

Zostałem w ten sam sposób naciągnięty przez tą firmę. Podpisałem umowę, po czym wysłałem wypowiedzenie na adres siedziby firmy z umowy. Niestety, list nie został odebrany i wrócił do mnie, a termin 30 dni od daty podpisania umowy już minął. Co da się z tym zrobić? Proszę o pomoc i rady.
@Kambit: Witam, czy rozwiązałeś jakoś ten problem? Nie podoba mi się tam firma i mam ten sam problem. Nie mogę się nawet zalogować od samego początku i sprawdzić czy bezpłatna reklama ruszyła. "Twoje konto jest nieaktywne. Stanie się aktywne dopiero po podpisaniu umowy". Czy w związku z tym ta umowa w ogóle ma prawo obowiązywać?
Dzwonił ktoś do mnie apropos tej gazety, o pozwie zbiorowym przeciw nie uczciwej praktyce owej gazety. Szukam kontaktu lub pomocy, aby pozbyć się tych pseudo dziennikarzyn.
@RysM: mój prawnik właśnie redaguje moje pismo. Dam znać kiedy dostanę odpowiedź po wysłaniu tego pisma. Niestety będziemy mieć nauczkę na przyszłość ale mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy. Roczna firma, adres fikcyjny, referencje prawdopodobnie sfałszowane (+ we wszystkich powtarzają się 2 daty), brak możliwości zalogowania się w panelu, celowe działanie na zwłokę, brak pozytywnych opinii o firmie, brak jakiegokolwiek numeru elektronicznego wydania.
U nas ta sama sprawa. Złożyliśmy wypowiedzenie na razie mailowo, mimo że już termin minął powołując się na paragrafy i strasząc prawnikiem i na razie odzewu nie ma. Numer telefonu nie odpowiada. Zobaczymy jak się sprawa rozwinie
Cześć.
Właśnie wczoraj dowiedziałem się, że moja Siostra uwikłała się w to samo "bagienko". Umowa podpisana i wysłana skanem. Rezygnacja wysłana pocztą, przed upływem miesiąca, niestety wróciła ze względu na nieznanego adresata. Proszę Was o wskazówki, co robić (?), jakie kroki dalej podjąć?
Cześć.
Podobną sytuację miała moja dziewczyna. Rezygnacja została wysłana i odebrana, niestety po czasie. Posiada potwierdzenie odbioru. Wcześniej logowała się do panelu, żeby sprawdzić jakiekolwiek informacje o emisji ale nie mogła tam znaleźć żadnej wzmianki. Każda próba kontaktu kończyła się ciszą z ich strony.

@patyk-patyczanski - koniecznie daj znać jak poszło i na czym sprawy stanęły.
@RysM - mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tego pozwu zbiorowego ?
Ta gazeta nie istnieje pewnie, biuro wirtualne również pod adresem we wrocławiu. A pani co dzwoni nie zna NIPu firmy ani siedziby redakcji, mówi żeby nie dzwonić na numer bo z niego można tylko odbierać, żeby pisać maile. Ta ich strona wygląda jak zrobiona przez 12latka( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cześć ja jestem właśnie teraz w takiej sytuacji podpisałam z nimi umowę we wrześniu 2017 wysłałam im wypowiedzenie pocztą i zapomniałam o temacie ,aż tu nagle w styczniu 2018 przychodzi mi faktura na prawie 500 zł po 2 dniach dzwoni do mnie Pani z księgowości żeby mnie poinformować o fakturze bo spadła mi do spam ja zdziwiona o co chodzi powiedziałam Pani ze nie mam zamiaru niczego płacić i poinformowałam Panią o