Wpis z mikrobloga

Witam szanownych Mirków
Chyba ktoś próbuje mnie naciągnąć na cebuliony. Od paru dni wydzwania do mnie Pani jakaś i próbuje wcisnąć darmową reklamę w jakieś ich nowej gazetce nazywanej "Dzień Dobry wielkopolska".
Pani mówi, że wstawią moją reklamę pod artykułem z mojej branży.
Pierwsza emisja miałaby być darmowa a kolejne w promocyjnej cenie 299zł.
Po długiej walce z mailem( w poniedziałek miała zablokowaną pocztę, we wtorek nie mogła wysłać na mój adres) wczoraj udało się wysłać Pani specjalistce do spraw reklamy maila do mnie.

Spojrzałem na to wczoraj pobieżnie a dzisiaj znowu się dobijała do mnie przez telefon i znowu maltretuje. I karze wysłać podpisany skan załącznika.
Nie widziałem go wcześniej więc otwarłem mając panią na linii i mówię że nigdzie w tym zleceniu (z załącznika) nie widnieje że pierwsza emisja jest za darmo. Odpowiedziała mi tylko, że za darmo bo mam prawo do wypowiedzenia w ciągu 30 dni.
Nigdzie ani w tej umowie ani w treści maila nie ma nic o darmowej emisjii. Tylko w nagłówku widnieje "ZLECENIE EMISJI REKLAMY - PIERWSZA EMISJA GRATIS!"
Dostałem jeszcze wcześniej maila od jakieś pani redaktor i tam jest mowa o darmowej emisji i cena 299zł za kolejne.

Poczytałem trochę ten bełkot z załącznika - cena promocyjna to 399zł za emisje (w sumie cena może być inna za wielkość reklamy), umowa na 24 emisje oraz wypowiedzenie pocztą za potwierdzeniem odbioru.
Umowa może być dostarczona mailowo lub skanem za to z wypowiedzeniem robi się ciekawie bo:

"5. Zamawiającemu przysługuje prawo do wypowiedzenia Umowy bez jakichkolwiek konsekwencji

finansowych wyłącznie w terminie 30 dni od dnia zawarcia niniejszej Umowy, listem poleconym za

potwierdzeniem odbioru na adres Wydawcy. Brak oświadczenia o którym mowa w zdaniu

poprzednim powoduje wykonanie Umowy zgodnie z zasadami w niej wskazanymi"


Czyli wydawca nie odbiera sobie listu i umowa wiąże się na 24 emisje.

Poza nazwą spółki i adresem żadnych innych danych o firmie żaden nip, regon, czy krs.
Pod adresem warszawskie blokowisko, bogata historia spółek w google pod tym adresem, obecnie chyba jakiś lombard.

Namiar na mnie mieli prawdopodobnie z OLX. Pani nie miała do mnie maila który jest dostępny na mojej stronie, wystarczyło wczytać się w treść ogłoszenia żeby to znaleźć lub wklepać nr telefonu w google skąd pewnie mieli moje imię i nazwisko.
Nie potrafiła udzielić odpowiedzi o czym będzie ten artykuł branżowy, zadzwoniła do mnie dwa razy nie wiedząc że już ze mną rozmawiała przed weekendem, nawet maila mi wysłali przez ten czas, a była to 100% ta sama pani.

Chyba się jednak nie skuszę na te okazję.

Prasa Lokalna sp. z o.o. w organizacji,
z siedzibą w Warszawie,
przy ul. Domaniewska 17-19/133, 02-663 Warszawa.
Reprezentowana przez Prezesa Zarządu
Pana Marcina Mordala,

#oszukujo #januszebiznesu
Ogur_ - Witam szanownych Mirków
Chyba ktoś próbuje mnie naciągnąć na cebuliony. Od p...

źródło: comment_Zodnzjvb9FAo2YUGK4CKQN3nQFwsXaRg.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
U mnie to samo. Dostałem maila, że mam do jutra uregulować faktury a jak nie to zgłoszą do prokuratury. Jestem w kontakcie z 1 osobą, która również dostała taką wiadomość. Jaka prokuratura się tym zajmuje? Też bym to zgłosił. Pozdr
  • Odpowiedz
Zgłoś to szybko u siebie na Policji a oni już bedą ogarnywać reszte.
To jest gruby szwindel i mam nadzieje że wiecej pokrzywdzonch zgłosi ten fakt na policje.
  • Odpowiedz
Ja również dostałam taką niby fakturę w dniu wczorajszym na maila za reklamę .Dokument ten w żaden sposób nie jest zrobiony przez program fakturujący tylko przez zwykły program office np.exel albo ,word.Wystarczy się dobrze przyjrzeć po rogach i zobaczycie co$ z windowsa .Nie jest zachowana proforma .Każdy specjalista w dziedzinie informatyki kapnie się że to lewizna.Tak sie faktur nie wystawia.Cwaniactwo trzeba tępić.Zapomnieli o jednej ważnej rzeczy wysyłając takie maile do ludzi...W moim
  • Odpowiedz
@Monia2018: @sems: Miałem tą samą sytuacje z Dzień Dobry Małopolska, zrezygnowałem z umowy zgodnie z terminem, za potwierdzeniem odbioru. Nic nie opłacałem choć faktury dostawałem, tlumaczyli się, że pomyłka. Był spokój, a dziś dostałem sms'a, że jakaś Sylwia W. prosi o kontak w związku z zadłużeniem w gazecie.
  • Odpowiedz
.
@nudle:
Proszę nie czekać tylko swoją sprawę zgłosić z tymi smsami fakturami itp na Policję bo jest w tej sprawie toczone postępowanie i będą wyciągnięte konsekwencje .Im więcej osób i świadków zgłosi tym lepiej do prowadzonej sprawy.
  • Odpowiedz
Wziąść wszystko to co przysyłali czyli listy ,maile,faktury ,spisać numer telefonu itp.Powiedzieć że jest sprawa zgłoszona w PG nawet można wydrukować i pokazać wpisy na forum.Policja sobie sprawdzi .Przepytają spiszą zeznanie i spokojna głowa nie ma sie co bać.Lepiej iść teraz niż póznie żałować.
  • Odpowiedz
Czy ktoś już rozwiązał sprawę z tą firmą? Zgłoszenie na policję, jakaś ugoda, czy ewentualnie sprawa sądowa?
U mnie jakiś czas był spokój, a teraz znowu dobija się pani (nie wiadomo z jakiej firmy, bo nie raczy nawet się przedstawić, maile pisze z gmaila nie podając żadnych namiarów oprócz nazwiska, nawet nie mają poczty firmowej, ani zapewne własnej domeny) proponując ugodę.
Czy ktoś może podzielić się swoimi doświadczeniami?
Czy zgłosiliście sprawę na
  • Odpowiedz
Proszę nie czekać tylko swoją sprawę zgłosić z tymi smsami fakturami itp na Policję bo jest w tej sprawie toczone postępowanie i będą wyciągnięte konsekwencje .Im więcej osób i świadków zgłosi tym lepiej do prowadzonej sprawy.Firma ta nawet nie drukuje gazet na rynku .Próbuje naciągnąc ludzi i firny na dużą kwotę pieniędzy.Te pseudo faktury ją lewe podrobione w wordzie lub exelu.
Gazety które wysyłali ludziom jest jakiś indywidualny szmaciany podrobiony druk umieszczają
  • Odpowiedz
Śmieszne jest to co niektórzy tutaj wypisują.

Po pierwsze - każdy z was umowę widział, dostał na maila, zaakceptował i odesłał do nich. Więc o jakim błędzie czy niezrozumieniu mowa?

Po drugie - każda gazeta jest emitowana przez Ruch i Empiki - mają na to kwity bo widziałem w aktach sprawy na policji.

Po trzecie - każda rozmowa z wami była nagrywana - więc możecie się tylko ośmieszyć mówiąc że co innego
  • Odpowiedz
Komunikat prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze:
http://jgora.po.gov.pl/komunikat-prasowy-nr-512018,new,mg,306.html,114

Opisany ten sam mechanizm działania oszustwa tylko tam chodziło o pozycjonowanie stron internetowych i oczywiście pojawia się osoba Antoniego W. który stoi za tymi wszystkimi machlojami. Jego osoba przewija się w spółce Prasa Lokalna (której jest "pełnomocnikiem zarządu") która wystawia faktury za usługi, które nie zostały wykonane, później te fikcyjne długi sprzedawane są do jego firmy windykacyjnej w której też jest w zarządzie.

Polecam
  • Odpowiedz
Podobnie działa firma Magnes Media i 24 Emisje z Wrocławia. Wydają gazety Słowo Wrocławian, Krakowa, Poznania itp. Telefonistka namawia na reklamę za np. 300 zł po rabatach, Klient godzi się na 1-2 reklamy, podpisuje w biegu umowę, a po 2-3 miesiącach przychodzą kolejne faktury, Klient nie płaci, bo uważa, że już za zamówione reklamy już zapłacił i się wówczas dowiaduje, że podpisał umowę na 24 miesiące, a za to, że nie zapłacił
  • Odpowiedz