Wpis z mikrobloga

Mirasy, jakiś czas temu wrzuciłem wpis odnośnie swojej pracy i zarobków ( http://www.wykop.pl/wpis/22437263/mirasy-postanowilem-przejsc-na-b2b-i-zrezygnowac-z/ ), czy bylibyście zainteresowani tym abym opisał z grubsza jak wygląda moja praca, ewentualnie żebyście mogli zadawać pytania (widziałem, że takowe się pojawiły w moim poprzednim poście, natomiast fala pytań na PW była ogromna)? Tematyka przewodnia mojej pracy to oczywiście bazy danych, hurtownie danych, ETL, BI, Big Data i wszystko co funkcjonuje na styku biznesu i baz danych, czyli raporty, analizy itp. Pracuje na platformie Microsoft, więc z technicznych aspektów będę trzymał się tego głównie (aczkolwiek Qlik Sense/QlikView czy jakieś inne narzędzia do wizualizacji nie są mi obce).

#bideveloper #bi #businessintelligence #microsoft #sqlserver #sql #ama #etl #it #programista15k #ssis #ssas #ssrs
  • 15
@harris108: no właśnie sam się zastanawiam, raptem 15 plusów i kilku obserwujących. Jest sens? Może po prostu zrobię wpis gdzie każdy będzie mógł zadać pytanie i ja odpowiem, czy jednak tradycyjna forma będzie lepsza?
@kuta_senator: ja właśnie pracuję nad małym przebranżowieniem się z analizy biznesowej i wsparcia developementu na coś w kierunku BI developer. Mam już dość dobrze obcykany sam język, chciałbym teraz coś porobić własnie w kierunku analizy danych: SASS, SSRS. Poleciłbyś jakieś źródła wiedzy, żeby zacząć temat?