Wpis z mikrobloga

Mirki, mądre głowy, na kogo liczyć jak nie na Was?
Z racji tego, że jestem #!$%@? wszechobecnymi złotymi #!$%@? rączkami co przyjdą i #!$%@?ą gorzej niż było, potrzebuje pomocy a raczej porady w wyborze sprzętów.
Obecnie posiadam jeden krzyżak i probówkę, młotek wypadający z trzonka i metrówkę. Pomóżcie mi w wyborze narzędzi typu miernik taki do prądu żeby sprawdzić kable itp, jakąś porządna lutownice, zestaw śrubokrętów ale nie takich co się #!$%@? żłobienie po jednej śrubce, klucze jakieś też żeby nie pękały od najmniejszych do 24? No ogólnie takie rzeczy też potrzebne żeby ogarniać samemu wiele rzeczy. Proszę się nie śmiać, nie mam zbyt dużej wiedzy na temat, elektryki, elektroniki i napraw ale #!$%@?, płakać się chce jak patrze na paprunów którzy przychodzą coś u mnie naprawić i nie mają połowy narzędzi.
Pomożecie?
#elektronika #elektryka #narzedzia #pytanie #majsterkowanie
  • 62
@przech: Ja wiem, że większość napraw można wykonać młotkiem ale chyba czas się obkupić bo ostatnio nawet deskę wygładzałem młotkiem żeby zadry zlikwidować. Także tego, no... Jakieś inne rady Kolega posiada?
@zarejestrowalemsie: Ze swojego doświadczenia powiem, że jeśli nie wiesz do czego potrzebujesz to bym się nie pchał w jakieś super pro narzędzia. Mogę potwierdzić, że lutola jest spoko, narzędzia z ikei (przynajmniej te ręczne też ujdą chociaż moim zdaniem nie odbiegają od średnich marketówek). Tak naprawdę potrzebujesz niezbyt drogich narzędzi "na każdą okazję". Proponowałbym kupić jakąś wiertarkę żeby powiesić obrazek, telewizor czy też zmontować prostą szafkę. Jeśli koszta się nie liczą
Ja wiem, że większość napraw można wykonać młotkiem ale chyba czas się obkupić bo ostatnio nawet deskę wygładzałem młotkiem żeby zadry zlikwidować. Także tego, no... Jakieś inne rady Kolega posiada?


@zarejestrowalemsie:
Hebel i papier ścierny albo szlifierka, jak cię stać.
@pan_hrabia: I jest spoko ten miernik?
@forumfan: Szlifierkę kątową małą, wiertarkę lub/i wkrętarkę, wyrzynarkę do drewna (kupie marketówkę bo prawie nie będę tego używać) Miernik do kabli itp, śrubokręty te malutkie jak mają elektronicy do małych śrubek i takie większe (Kupiłem raz z marketu zestaw i polowa jest do #!$%@? bo chyba z plastikowego metalu to zrobili) dlatego zależny mi na wytrzymałości, no i klucze do śrubek ewentualnie zestaw z