Wpis z mikrobloga

Mirki dorwałem takiego dziada. Chcę zrobić z tego mały domowy serwer i naiwnie myślałem że będzie to ciche. Serio, to chłodzenie drze się jak blender. Stwierdziłem że zamontuję tu jakiś desktopowe chłodzenie i tu jest lipa. W zaznaczonych miejscach jest procesor i układ graficzny. Gdybym wrzucił tam grubą miedzianą płytkę i dopiero na nią zamontował chłodzenie z kolejną warstwą pasty termoprzewodzącej, ma szansę to sprawnie odprowadzać ciepło?
#komputery #pcmasterrace #elektronika
T.....m - Mirki dorwałem takiego dziada. Chcę zrobić z tego mały domowy serwer i naiw...

źródło: comment_y9Fd2bwuC2oBKC2KCm0kWiDKudHFSygC.jpg

Pobierz
  • 28
@Terem: nie musisz dawać płytki miedzianej. Wbij w allegro radiator miedziany lub radiator aliminiowy, znajdź z wysokim profilem. Zrób otwory na śruby lub inne mocowanie. Nie wiem czy chcesz to zmieścić w obudowie. Masz wyjście DC do wiatraka, możesz to wykorzystać, podpiąć inny wiatrak - większy, który pracowałby ciszej, wkręcany do obudowy na zewnątrz np niech wieje do środka.
@Terem: Kup miedziany płaskownik, odrysuj oryginalny radiator, dotnij na wymiar i powierć otwory. Płaskownik przykręć z pastą termoprzewodzącą. Na górę płaskownika przyklej klejem termoprzewodzącym dwa radiatory od starszych CPU AMD.
@Terem: Musiałbyś oderwać miedziane finy, jeżeli jesteś gotowy niszczyć oryginalny radiator - czemu nie. Ja bym raczej dogiął płaskownik lub dokleił dodatkowy kawałek płaskownika, aby wyrównać. Wystarczy to dobrze pomierzyć.