Wpis z mikrobloga

Romet reklama na wykopie - ku przestrodze!

Od kilku dni widze spoty reklamowe naszej rodzinnej firmy z tradycjami czyli Romet. Przy tej okazji chcialbym was otrzec jaka moze zakonczyc sie przygoda z procesem gwarancyjnym jaki oferuje nam ten producent jak i wielu innych.

Swoj rower Romet Rabler FS 29ER 2014 kupilem w maju 2016 r. na wyprzedarzy w jakims sklepie internetowym. W sumie po konsulatacji ze znajomymi specami od osprzetu uznalismy ze warty jest swojej ceny. Ten model przeznaczony jest wg. producenta do jazdy typu MTB a wiec w terenie. Cena w promocji 5200 zl. - katalogowo 7999. MTB czyli tereny gorskie, ale! no wlasnie. Producent w gwaracji zastrzega sobie iz przeznacznie jego rowerow - uwaga wszystkich! jest do celow rekreacyjnych a nie wyczynowych. Co wiec jesli wystaryjemy np. w jakiejs imprezie masowej typu maraton, zawody a nawet akcja wspolna jazda jak Masakrytyczna itd. Wtedy juz gwarancja na rower nam nie przysluguje.

Teraz do rzeczy. Pojechalem sobie na wycieczke po lasie i niestety pekla rama! tak pekla i to na spawie. Wiec skontaktowalem sie z firma Romet w celu ustalenie warunkow reklamacji. Wyslali mi kuriera i zabrali rower na gwarancji. Po tygodniu odeslali rower z informacja iz wg.l ich eksperow rower nie byl uzytykowany zgodnie z przeznaczeniem co oczywiscie jest bzdura. Na szczecie reklamacja z tytulu rekojmi u sprzedawcy zakonczyla sie zwrotem kasy i temat zamkniety. Ale niesmak pozostal...

Tak wiec uwazajcie na te sprzety Rometu bo wg. informacji jakie udalo mi sie ustalic ramy do rowerow Rometa sa produkowane w Chinach i jednynie pozniej skladane u nas. Zmienilem marke na KTM gdzie karta gwarancyjna obejmuje kazdy rodzaj uzytkownia roweru wiec nawet w przypadku pekniecia ramy mozemy liczyc na pelna gwarancje po stronie porducenta.

Co wiecej! Romet posiada rowniez oficjalny team startujacy w zawodach oczywiscie na modelach jakie mozna kupic u nich w sklepie. Ciekawe czy zawodnicy sa swiadomi iz warunki gwarancji nie obejmuja ich sprzetu :)

reklamacja

Fotka rama

Fotka miejsce

#mtb #rower #romet
Pobierz
źródło: comment_kanwth2f9r858OUfIqifCX8HBus6eYzn.jpg
  • 150
@ROMET: miło słyszeć jeśli to faktycznie konto firmy Romet. Tak jak pisałem od początku sprawa została załatwiona ze sprzedawca wiec jak dla mnie temat zamknięty. Pozostaje jedynie niesmak całej sytuacji gdyż nawet sprzedawca ograniczył sie jedynie do informacji "proszę o podanie nr konta odeślemy pieniądze"
@ROMET: Czarujecie i mamicie. A gwarancję tak skonstruowaliście, żeby zamontowanie światełka powodowało jej utratę.
Właśnie miałem kupić rower na nowy sezon i zastanawiałem się nad wsparciem rodzimego interesu. Na szczęście odpowiedź Państwa serwisu pomogła mi podjąć decyzję, za co dziękuję bo jednak wybiorę inną firmę, która dba o klienta.
@Fastboot: Spoko. Krossy sie unika ze wzgledu na wagę. Ich ramy może sa mocne ale nie sa w czołówce. Już Cube, canyon czy merida sa lepsze. Kross może za 5-10 lat cos powalczy. Teraz to jednak rower dla amatorów.

Jako ciekawostkę dodam historię kumpla. Ma pro rower Specialized (wiadomo drogi). Po 5 latach pękła mu rama. Nic wielkiego ale jednak. napisal do Speca. Kazali mu zaniesc rame do serwisu. Poszedł do
@mikelo303: Ja jestem świadomy wad Evado 4.0, na przykład ciężka i miękka korba, dodatkowo ciężki regulowany mostek, który na początek jest ok i można znaleźć optymalną pozycję, potem wymienia się na stały. Jednak w tamtym czasie za takie pieniądze nie kupiłbym nic lepszego. Merida przegrała bo miała słabe punkty mocowania tylnej piasty, takie płaskie jak w trekingach i mojemu koledze to pękło na wyprawie. Krossy kupuje się jako tak zwane
@LKRISS: To dobrze, że poszedłeś po rozum do głowy i zamiast chińskiego roweru kupiłeś KTMa. Będziesz miał spokój na kupe lat, sam mam jeszcze (co prawda nie jeżdżę) w garażu KTM Knoxville, tak na oko ma koło 10-12 lat, tyle co przesmarować, wycentrować obręcze i generalnie to jak nowy na offroad. A za dzieciaka się najeździłem nim bardzo dużo i wywalałem się też nie raz. Nie był też strasznie drogi, coś
@blebnik: gdyby ta sztyca byla dluzsza to by to jeszcze mialo jakis sens. ta gorna rurka to kompletne nieporozumienie bo daje bledne poczucie bezpieczenstwa (hehe moge wyciagnac rure az do znacznika z tym ze producent sztycy raczej je produkuje do zwyklych ram i moze max do 400mm)
caly ciezar dupy opieral sie tylko na tym trojkacie (+ podparcie amortyzatora i sily dzialajace na tylne kolo)
@LKRISS: mozliwe ze jezdziles za
Pobierz
źródło: comment_GRr8e2EQioxu38r8eL6A5SFOR4GfKJ0U.jpg