Wpis z mikrobloga

@a__s: bardzo łatwo sprawdzić czy to wina prostych haseł - sprawdźcie w logach czy były w przeszłości (rok wstecz) duże ilości prób zalogowania się z niepoprawnym hasłem na przejęte konta
  • Odpowiedz
@a__s: banalne hasło i data mining, przecież to wystarczy przelecieć wszystkich userów z kluczem. Nie mieliście przypadkiem dużej liczby odpytań z jednego adresu?
Ze mną nikt się nie kontaktował :(
  • Odpowiedz
@robin_caraway: Nie mowie, ze kazde jest zbotowane, ale screenowalem kazde, ktore miala gwaltowny, podejzany naplyw wykopow. Od stwierdzenia ktore sa zmanipulowane jest administracja nie ja, ja sie tylko staram im ulatwic robote zbierajac to wszystko w jednym miejscu.
  • Odpowiedz
  • 7
Skąd wiecie jakie hasła mają użytkownicy? Trzymacie je plaintextem?


@KryKry ta informacja znajduje się w komentarzu, do którego nawiązujesz - rozmawialiśmy z właścicielami przejętych kont, pytaliśmy o poziom trudności ich hasel.
  • Odpowiedz
Od wczoraj też rozmawiamy z właścicielami przejętych kont i ustalamy wszelkie przydatne informacje.


@a__s: zakop, informacja nieprawdziwa. Ze mną, tak jak i z @pandapl, nikt się nie kontaktował.

Poza tym, pracuję jako programista, trochę wiem jak jest, wtopy zdarzają się każdemu, a pożar w weekend to chyba najgorsze, co się może zdarzyć. Ale kompromitujący jest fakt, że zwykli użytkownicy (thx @Dorrek, @Dreszczyk) informują pozostałych o przejęciu ich kont,
  • Odpowiedz