Wpis z mikrobloga

Obejrzałem przed chwilą "Fúsi" reżyserii Dagura Kári i aż muszę się podzielić, bo tyle rozkmin :)

Bardzo specyficzny klimat - przytłaczający swoją "pochmurnością", a jednak sprawiający że odczuwa się sympatię dla bohatera. Sympatię i współczucie - życia - w głębokiej samotności i wyobcowaniu, za sprawą charakteru i relacji z matką.
Lubię taki klimat, można by rzec "skandynawski"... Pomyśleć, że podobni ludzie żyją w swoich "piwnicach", budzi niepokojące uczucie. Dlatego, po tym filmie - rozkminy zostaną na długo.

Ciekawe czy ktoś ma podobne przemyślenia. Dla mnie to jeden z najlepszych dramatów obyczajowych, jakie widziałem w ciąu ostatnich lat. Na pewno zajrzę do innych filmów tego reżysera, bo jak są w podobnym nastroju i klimacie - zapewne trafią w moje gusta.

Moja ocenia: 9/10. Polecam rozkminowym Mireczkom ( ͡º ͜ʖ͡º)

#film #filmy #kino #ogladajzwykopem
http://www.filmweb.pl/film/F%C3%BAsi-2015-712488
Sandman - Obejrzałem przed chwilą "Fúsi" reżyserii Dagura Kári i aż muszę się podziel...

źródło: comment_sfwW6vZ944kIBg2gzh6ANHje0vVrJKLW.jpg

Pobierz
  • 42
@Sandman: Film mial minimalny rys osobisty. Bardzo podobala mi sie opcja koncowa, on w koncu wylecial, mial maly usmiech na twarzy. To jest taki ukryty szczegol, ze cos sie zmieni jak sie ruszy do przodu. Ona stchurzyla i zostala w domu, a on spelnil w sumie jej marzenie, ktore stalo sie jego - lot do czegos nowego.
To jest taki ukryty szczegol, ze cos sie zmieni jak sie ruszy do przodu.


@Jagoo: Taki akcent. Fusi nabrał odwagi, o czym już wcześniej świadczyło wyjście z kolegami z sortowni. Zmiana otoczenia, odwaga w postępowaniu może przeciw sobie, ale jednak w sposób przynoszący duże zmiany.
Chociaż pewności nie mamy, czy nastąpiła fundamentalna zmiana, ale jednak w takim zamurowanym słabościami życiu - to już jest osobistym sukcesem.
Nie można się bać zmian,