Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam, gdzie trzymać swoją bibliotekę zdjęć i filmów. Zajmuje to 300 GB. Niby na dropboxie mam na to miejsce, ale co później, większy pakiet? No i jak wrzucić 300 gb danych na dropboxa nie trzymając ich fizycznie na komputerze? Mój komputer ma 100gb wolnego, a te dane są aktualnie na dysku zewnętrznym.
Trochę boli, że nie mam dostępu do tych plików kiedy chce, gdziekolwiek jestem.

Jak sobie z tym radzicie? Twórcy youtube pewnie mają podobny problem storując wszystkie swoje produkcje? @mandziok jak to u Ciebie jest?

#dane #dyski #chmury #chmura #dropbox #kiciochpyta #pytanie
  • 13
@DanieI: ja mam na dysku w kompie plus drugi dysk normalnie wyłączony z drugą kopią. Trzecia kopia w szufladzie i jeszcze synchronizacja z google photo żeby mieć dostęp na telefonie.
Marzy mi się jakieś synology ale jeszcze z rok dwa tak pociągnę.
@JusTQL: @skyluker: kurde za 15 euro miesiecznie w dropboxie są dane bez ograniczen. Chyba sprzedam wszystkie dyski zewnętrzny i tam wszystko wrzucę. Jest coś takiego jak Selective Sync. Mogę wtedy wybrać, że np. na laptopie będą dokumenty tylko, a na desktopie większe pliki, a to czego nie używam tylko na dropboxie, żeby miejsca nie zabierało. Co myslicie?
@DanieI: 60zł/msc = 720 zł na rok. Po 3 latach 2160zł. Tak średnio jak dla mnie. Ja w perspektywie mam jednodyskowy NAS (400zł + 300zł 1TB dysk) i to będzie jako dysk sieciowy, najlepiej podłączony gdzieś poza domem (rodzice, znajomi). I dalej będę trzymał dwie kopie w kopie, jedną na półce i ten NAS.
Jeszcze brałem pod uwagę kupowanie na allegro używek dysków takich po 320GB nagranie całości zdjęć i wywiezienie
@skyluker: ale na takim dropboxie bezpieczniej trzymać dane, bo są robione backupy regularnie. Pomijając koszt, myślę, że to dobry pomysł. No i gdziekolwiek jestem, mogę pobrać plik który jest mi potrzebny.
@DanieI: yahoo - flickr.com, zdjecia i filmy do 1000 GB za free mozna trzymac, i co najlepsze nie kompresują jakości, więc jak chcesz to ściągasz taki sam plik jaki im wgrywasz. Można ustawiać prywatne ustawienia, że nikt nie widzi tych rzeczy. Ja od 2 lat korzystam i polecam mocno. I jako cloud do zdjęć i jak trzeba to cloud do filmów.
@DanieI: Wiem, że późno, ale polecam OneDrive, 29 zł/mies, 1000 gb plus pakiety office, możesz ustawiać na dysku czy ma być dostęp offline czy tylko online przez co nie marnujesz miejsca.