Wpis z mikrobloga

@damiano_polishiano:

Z Bożej łaski i woli narodu prezes spółki, wielki członek zarządu litewski, ruski, pruski, mazowiecki, żmudzki, kijowski, wołyński, podolski, podlaski, inflancki, smoleński, siewierski i czernihowski, etc., etc.
  • Odpowiedz
@Diplo: no ja sobie nie wyobrażam żeby ktoś do mnie powiedział/napisał "Panie Kowalski", albo "Panie Januszu Kowalski", bo to mnie obraża jak ktoś mówi mi po nazwisku. Wole jak ktoś się zwraca do mnie po imieniu, a jeśli ktoś mnie nie zna to niech mówi mi tak jak napisałeś, czyli "Pani Januszu".
  • Odpowiedz
@Diplo: Pracowałem kiedyś w małej firmie ale szefem produkcji była żona szefa i miód dla uszu- dzwoni gdzieś i zawsze -Wołoszyn mówi . Ku... hrabiostwo
  • Odpowiedz
@Diplo: zarzuc tu proszę screena bo nie uwierze, że są takie pustostany mentalne. To, że zazwyczaj chamki wiejskie z firmą kupioną za pole ojca istnieją i myślą, że mogą obszczywać każdego pracownika, to wiem ale że poza swoją podfirmę przelewają ścisk sraki, tego nie ogarniam.
  • Odpowiedz
No to jest trochę dziwne, no ok, nawet nie trochę, biorąc pod uwagę to, że na zachodzie ludzie zwracają się do siebie po imieniu, ale prawidłowa forma grzecznościowa jest zwracanie się do kogoś Pan/Pani i nazwisko, a nie imię...
  • Odpowiedz
@Diplo

bądź mno

pracuj w firmie na gówno stanowisku od 5 dni

idź do biura załatwiać papiery

spotkaj na korytarzu jakiegoś pana

"dzień dobry, przepraszam pana, jak trafić do pani Iksinskiej?

"dzień dobry, żaden tam Pan. Xxxx jestem"

rozmawiaj z nim później jeszcze ze 3 razy, zawsze po imieniu

dowiedz się potem że mówisz po imieniu do dyrektora koncernu na Europę srodkowo wschodnią i jednej z największych firm w Polsce


Bądź tobą.
  • Odpowiedz
@Diplo kiedyś zwykły koleś (nie żaden prezes) mi powiedział, że złoży na mnie skargę, bo zwróciłam się do niego Panie xxx. Powiedział mi, że razem krów nie pilnowaliśmy i mam tak do niego nie mówić XD
  • Odpowiedz