Wpis z mikrobloga

Po wielotygodniowych przemyśleniach zdecydowałem dzisiaj wywiesić białą flagę - astronomiczny portal Puls Kosmosu przechodzi do historii. Po 25 miesiącach prowadzenia portalu przekonałem się, że to się po prostu nie sprzedaje.

Dziękuję wszystkim Mirkom, którzy na portal zaglądali! Do usłyszenia :-)

https://www.wykop.pl/link/3738751/puls-kosmosu-zawiesza-dzialalnosc-puls-kosmosu/

#astronomia #mikroreklama #astrofizyka #kosmos #kosmologia #fizyka #nauka #ciekawostki #spacex #musk #kosmosboners
  • 22
@michiko: Dziękuję, czytałem (prawie) każdy wpis :)
Może kiedyś uda się reaktywować?

PS: Puls Oceanu zostaje? Nie bardzo wiem jaki był związek między tymi dwiema stronami, ale wygląda na to, że też Twoja...
Wielka szkoda (jeszcze większa, że dopiero niedawno odkryłem Puls Kosmosu). Szkoda, że tak wartościowe projekty upadają, choć sam rozumiem, dlaczego.
Świetny wpis o "clickbaitowych tytułach" ale z jednym się nie zgodzę:

W dzisiejszym świecie liczy się jakość informacji, wiarygodne źródło i szybkość publikacji

Niestety w dzisiejszym świecie popularnonaukowych artykułów właściwie liczy się tylko to ostatnie.
A tak w ogóle, to trzeba było zająć się gotowaniem lub modą, a nie jakimś kosmosem (
@PerfectM: aaa takie coś. Niee, koszty hostingu czy domeny są znośne. De facto 2 dni temu opłaciłem kolejny rok. Chodzi raczej o decyzję. Nie można jednocześnie prowadzić Pulsu Kosmosu na 100% i jednocześnie zdobywać nowych kompetencji, które pozwolą na szukanie nowej pracy w zupełnie innej branży. W pewnym momencie trzeba wybrać: albo jedno albo drugie. Skoro PK nie rokuje na przyszłość, to nie ma sensu opóźniać zmiany branży i trzeba skupić
@michiko: czemu nei patronite albo formy abonamentu? To drugie jest trudne, ale jak macie wiernych czytelników to może wypali.

edit. doczytałem komentarze, widziałem, że patronite nie wypalił. Szkoda, ale z drugiej strony sam bym pewnie nie wspierał regularnie.
@michiko: Wydaje mi się, że to trochę przez to, że osoby na tyle ogarnięte żeby być zainteresowanym tematyką maja angielski na takim poziomie, ze nie potrzebują polskiego serwisu. A z drugiej strony chyba ciężko z tego zrobić misję popularyzującą naukę bo intelektualistów jest ogólnie mało.

Swoją drogą ciekawa i trochę może smutna zarazem jest twoja pozycja w tym wszystkim. Pasja i super satysfakcja ale ciężko trafić na sposób żeby z tego
@michiko: Odnośnie patronite - próbowaliście jednak tylko z FB, na wykopie nie pamiętam czy cokolwiek wspomniałeś, w ogóle trochę szkoda, że nie robiłeś tutaj swojej marki jak @dkm17. Chodzi mi na przykład autorski tag z artykułami z bloga codziennie wraz z tagami #astronomia #kosmos. O spam mało kto by Cię posądził, spójrz na @Conowegopl, kiedyś spidersweb, geekweek - to są strony, które poziomem informacji nie grzeszą. Często są