Wpis z mikrobloga

Po wielotygodniowych przemyśleniach zdecydowałem dzisiaj wywiesić białą flagę - astronomiczny portal Puls Kosmosu przechodzi do historii. Po 25 miesiącach prowadzenia portalu przekonałem się, że to się po prostu nie sprzedaje.

Dziękuję wszystkim Mirkom, którzy na portal zaglądali! Do usłyszenia :-)

https://www.wykop.pl/link/3738751/puls-kosmosu-zawiesza-dzialalnosc-puls-kosmosu/

#astronomia #mikroreklama #astrofizyka #kosmos #kosmologia #fizyka #nauka #ciekawostki #spacex #musk #kosmosboners
  • 22
  • Odpowiedz
@PerfectM: już było, ale przy 16k polubień profilu na FB znalazło się w szczycie 24 patronów. Poza tym w dzisiejszych czasach każdy zakłada patronite - z jednej strony dobra idea, z drugiej - nie da się sponsorować każdego. Rozumiem i twórców i niepłacących.
  • Odpowiedz
@michiko: Dziękuję, czytałem (prawie) każdy wpis :)
Może kiedyś uda się reaktywować?

PS: Puls Oceanu zostaje? Nie bardzo wiem jaki był związek między tymi dwiema stronami, ale wygląda na to, że też Twoja...
  • Odpowiedz
Puls Oceanu także wyłączony. Zarezerwowana już domena Puls Fizyki także jest projektem wstrzymanym. Dzięki za śledzenie portalu :)
  • Odpowiedz
Wielka szkoda (jeszcze większa, że dopiero niedawno odkryłem Puls Kosmosu). Szkoda, że tak wartościowe projekty upadają, choć sam rozumiem, dlaczego.
Świetny wpis o "clickbaitowych tytułach" ale z jednym się nie zgodzę:

W dzisiejszym świecie liczy się jakość informacji, wiarygodne źródło i szybkość publikacji

Niestety w dzisiejszym świecie popularnonaukowych artykułów właściwie liczy się tylko to ostatnie.
A tak w ogóle, to trzeba było zająć się gotowaniem lub modą, a nie jakimś kosmosem (
  • Odpowiedz
@PerfectM: hmmm ale co to może dać w porównaniu do własnej domeny i własnego hostingu? Nie znam medium, ale nie bardzo widzę sens przenoszenia bloga gdzie indziej.
  • Odpowiedz
@PerfectM: aaa takie coś. Niee, koszty hostingu czy domeny są znośne. De facto 2 dni temu opłaciłem kolejny rok. Chodzi raczej o decyzję. Nie można jednocześnie prowadzić Pulsu Kosmosu na 100% i jednocześnie zdobywać nowych kompetencji, które pozwolą na szukanie nowej pracy w zupełnie innej branży. W pewnym momencie trzeba wybrać: albo jedno albo drugie. Skoro PK nie rokuje na przyszłość, to nie ma sensu opóźniać zmiany branży i trzeba skupić
  • Odpowiedz
@michiko: czemu nei patronite albo formy abonamentu? To drugie jest trudne, ale jak macie wiernych czytelników to może wypali.

edit. doczytałem komentarze, widziałem, że patronite nie wypalił. Szkoda, ale z drugiej strony sam bym pewnie nie wspierał regularnie.
  • Odpowiedz
@michiko: Wydaje mi się, że to trochę przez to, że osoby na tyle ogarnięte żeby być zainteresowanym tematyką maja angielski na takim poziomie, ze nie potrzebują polskiego serwisu. A z drugiej strony chyba ciężko z tego zrobić misję popularyzującą naukę bo intelektualistów jest ogólnie mało.

Swoją drogą ciekawa i trochę może smutna zarazem jest twoja pozycja w tym wszystkim. Pasja i super satysfakcja ale ciężko trafić na sposób żeby z tego
  • Odpowiedz
@michiko: Odnośnie patronite - próbowaliście jednak tylko z FB, na wykopie nie pamiętam czy cokolwiek wspomniałeś, w ogóle trochę szkoda, że nie robiłeś tutaj swojej marki jak @dkm17. Chodzi mi na przykład autorski tag z artykułami z bloga codziennie wraz z tagami #astronomia #kosmos. O spam mało kto by Cię posądził, spójrz na @Conowegopl, kiedyś spidersweb, geekweek - to są strony, które poziomem informacji nie grzeszą. Często są
  • Odpowiedz
@mactrix: przez jakiś czas tutaj wrzucałem regularnie informacje z bloga tutaj i dorobiłem się wiernych minusujących typu PanBo :) "bo spamuje swoim portalem", więc odpuściłem.
  • Odpowiedz
@michiko: badziej chodziło mi o zrobienie tagu #pulskosmosu i wieczór astronomiczny z newsami uszeregowanymi z krótkim opisem i linkiem, zaś pod wpisami informacja (jeżeli uważasz to za spam - wrzuć tag na czarną)
  • Odpowiedz