Wpis z mikrobloga

Red Orchestra Vietnam jest teraz w fazie otwartej bety na steam. Grałem z tydzień temu w to i mocno polecam sprawdzić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza kilkoma bugami głównie graficznymi i dziwną optymalizacją na jednej z map, grało się super, zresztą w jak każdą odsłonę Red Orchestra.

http://store.steampowered.com/app/418460/Rising_Storm_2_Vietnam/ Pobrać trzeba tylko ~7gb ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wychodzi 30 maja, a beta trwa od dzisiaj do poniedziałku.

Tunele, pułapki, miotacze ognia, helikoptery, muzyka, świetny klimat ( ͡ ͜ʖ ͡)
#gry
#redorchestra troszku #squadgame ( ͡° ͜ʖ ͡°)
sunsu-sun - Red Orchestra Vietnam jest teraz w fazie otwartej bety na steam. Grałem z...

źródło: comment_G7MJZRnDWpnSJjcG4as5TZFeIwjscEua.jpg

Pobierz
  • 29
@sunsu-sun porównywanie serii RO do Squad jest ciut nie fair, głównie z tego powodu że premise obu produkcji jest elementarnie inny.

RO/RS to gry skupiające się na walnych bitwach i ograniczonej współpracy pomiędzy Squad Leaderami i Commanderem, kiedy Squad to gra, jak sama nazwa wskazuje, skupiająca się na potyczkach i ścisłej współpracy między niewielkimi, dobrze zorganizowanymi oddziałami graczy.

Aczkolwiek polecam, gra jest zajebista :D
@ElCidX: I tak i nie, wiadomo, że podczas promocji jest napływ graczy, którzy przyzwyczajeni do bycia supernadczłowiekiem będą musieli się nauczyć walki, współpracy, map i przedewszystkim bycia tylko człowiekiem.

Gdy drużyna nie współpracuje to można odstawić czasem takie cyrki jak wygranie apartamentów niemcami w mniej niż dwie minuty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ElCidX: w sumie nie pamiętam jak jest jak ro2, ale w vietnamie musi być czat głosowy szczególnie między dowódcą, a drużynami. Serio jak dołączasz do zespołu i słyszysz że nic nie słyszysz to automatycznie przegrywasz ;P
Fakt że nie ma tu aż takie możliwości co do komunikacji jak w squad(szkoda że nie dodali opcji mówienia do graczy blisko nas), ale pisanie że w grze nie ma współpracy do duża przesada.
@ElCidX: @JazzJackrabbit: @Ofacet: i co graliście? Niby gra się fajnie, ale patchy jeszcze trochę potrzeba. Szczególnie optymalizacja pozostawia wiele do życzenia, w sumie to nie wiem czy jest lepiej czy gorzej niż jak grałem tydzień temu. Mam niby te 60 klatek na ultra, ale pojawiają się takie ścinki że hej. Na steamie dużo osób na to narzeka, a mają sprzęt lepszy niż ja ȍ ̪ ő
@sunsu-sun: Niestety przez jakiś czas nie będę mógł zbytnio grać w gry, ze względu na problemy z kartą graficzną. Tak to bym zmulał w RO2 w weekend a nie na wypoku siedział. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do amunicji to RO2 w ogóle ma najwięcej takich niuansów z amunicją jak wyrzucanie załadowanego pocisku w karabinie podczas przeładowania, ale zatrzymanie go w magazynku jeżeli go nie przeładujemy do
@sunsu-sun Ścinki są na początku każdej mapy. Ale teraz w Open beta jest ciut lepiej zdaje mi się niż w wave 7.
Jak dla mnie gra kozak :D Co prawda po pewnych kontrowersjach dodali w końcu jakieś obelgi które żołnierze rzucają, jest klimacik.
Ale przydałaby się wieksze zróżnicowanie map. Na przykład mapa dziejąca się tylko w dżungli.
@sunsu-sun: Tak w squad też tak jest. No razie to beta.

@JazzJackrabbit: @Ofacet: w porównaniu do squada mi tutaj brakuje współpracy, przez co gra się nudzi.
W squadzie możesz przez całą godzinną grę nie wystrzelić jednego pocisku a i tak dobrze się bawisz.
Niestety ale każda ro i odłamy ma z tym problem, brak teamplayu jak w squadzie.
@ElCidX: Nie porównuj Squad do serii RO :P
To są gry w których jest zupełnie inny nacisk na współpracę ( z zamysłu) i sama oś współpracy jest o wiele węższa. Gry o ścisłej współpracy to Squad i seria Arma. Natomiast Rising Storm bliżej do Isurgency czy Day of Infamy niż do Squad.|

To porównanie jest tak bardzo nie fair.
@ElCidX: No niezbyt. Żadna z tych gier nie jest casualowa.

Insurgency skupia się na bardzo dynamicznych strzelaninach bogato zalanych sosem realizmu (i wieeeelu efektów cząsteczkowych), Squad skupia się na współpracy (i tyle tak na dobrą sprawę) a RO stoi w rozkroku pomiędzy tymi dwoma grami. Z jednej strony do wygranej konieczna jest współpraca SLów z Commanderem a z drugiej, z perspektywy zwykłego żołdaka, współpraca jest sprawą poboczną.
@ElCidX: @Antol: @Ofacet: @JazzJackrabbit:
Ja się wstrzymuje z ewentualnym kupnem gry. O ile pomniejsze bugi graficzne, jakieś sporadyczne blokowanie się postaci itp. przeżyje, tak crashów już nie. Grałem dzisiaj z jakieś 4h i wywaliło mnie 3 razy do pulpitu, na dodatek alt+tab przestało działać i nie chce wrócić do gry () Do tego cholerny crash był zawsze jak miałem dobry mecz i fajny zespół