Wpis z mikrobloga

Niech mi ktoś powie, skąd taka różnica w cenie Galaxy S8 na Allegro? Widzę kilkadziesiąt kupionych egzemplarzy po 3,5 tys, a z drugiej strony mnóstwo aukcji za 2,6 tys. I mówię tu o sklepach, a nie osobach prywatnych. Planuje sobie wziąć ten telefon w ratach 0%, czy jest jakieś ryzyko ze wezmę ten telefon z jakiegoś komisu/sklepu i okaże się że ktoś przestanie płacić raty u operatora? Jak to działa i jak tego uniknąć? Planuje zakupić go w krakowskim sklepie, w aukcji napisane ze telefon nowy, bez simlocka i brandu i nic nie ma o tym żeby był kupiony u operatora... Naprawdę jestem skolowany ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Planowałem wziąć Galaxy S7Edge ale w tym momencie różnica do Galaxy S8 to 400-500 zł.

#galaxys8 #samsung #telefony
  • 69
  • Odpowiedz
@essik9: W imię tego, że nie lubię wykładać takiej kasy na raz, a w przypadku rat 0% rozkładam to sobie na 20 rat w banku, splaca mi się samo i tyle. Wlasnie tak splacilem kompa, w tym czasie kupilem samochód i nie odczulem takiej straty gotówki. Poza tym Raty 0% na Allegro + jakiś abonament w Premium Mobile wychodzi korzystniej niz jakies abonamenty z telefonem.

@benzdriver: Myślę że mentalność działa
  • Odpowiedz
@essik9 telefon to nie tylko bebechy, niestety liczy się też jako informator prestiżu (jak samochód), co ma dużą wartość w biznesie. Kontrahent zawsze zwraca uwagę na to czym jeździsz i z czego dzwonisz.


@szuineg: może na Polesiu. W dzisiejszych czasach co drugi nastolatek ma najnowszego iphona, wiec o ile nie wsadzisz swojego w skórke z 21-karatowego złota oprawionego diamentami, to raczej prestiżu nim nie pokażesz
  • Odpowiedz
@trappedkite chyba nie jesteś w stanie sprawdzić, ewentualnie napisz do nich. Ciekawy też jest punkt, że są sprawdzane pod względem technicznym, czyli co? Pudełko otwarte? Jak kupowałem s6 to wolałem dopłacić i brać ze sklepu, bo czytałem, że też jest problem z reklamowaniem jeśli był brane na abo przez inną osobę. Ja brałem s8 w t mobile, przy przenoszeniu numeru mam pół roku za 1 zł abo, a później 89 zł. Cały
  • Odpowiedz
@proofd12: tak, nie stać go. On nie obraca pieniędzmi tylko zwyczajnie nie ma ich tyle by spokojnie kupić telefon. Gdyby "obracał" jakakolwiek kwotą (czyli gdyby pieniądze zarabiały dalsze pieniądze) nie pisałby tego wątku tutaj.
  • Odpowiedz
@Jaraz: Skąd wnioskujesz że nie mam? Mam Ci przesłać screena z banku? Do tego już doszło?

Odpowiadam po raz kolejny, mogę iść i kupić go za gotówkę, ale dlaczego mam to robić, skoro mam raty 0% i przez 20 miesięcy nie będę praktycznie zauważał że to spłacam?

Zresztą, dziękuje za odpowiedzi, chciałem się dowiedzieć jakie jest ryzyko kupna takiego telefonu, a dowiedziałem się że nie mam pieniędzy :D Ach, kocham ten
  • Odpowiedz