Wpis z mikrobloga

Mirki prosze o pomoc w znalezieniu tytyłu filmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Film oglądałem jak jeszcze byłem dzieckiem oczywiście na VHS film jest o tematyce wojennej akcja dzieje się w Wietnamie film oglądałem ze 50 razy ale kaseta się gdzieś zapodziała tytułu nie pamiętam a bardzo bym chciał Jeszce raz go obejrzeć wiec możne jakoś nakreślę ten film to możne uda ci się skojarzyć fakty i podać tytuł albo podaj jakaś listę filmów to możne sam znajdę.
Tak wiec akcja filmu rozgrywa się w Wietnamie chyba 69 rok
główny bohater to Amerykanin koleś pokroju RAMBO ma swojego kolegę twardziela ale w porównaniu do niech to cherlak on potem popełnia samobójstwo wysadzając się granatem w dżungli ponieważ wpadł w pułapkę i został ranny a ze nie chciał by go dorwali wiec się rozrywa granatem)
Akcja filmu z tego co pamiętam zaczyna się scenami jak to kierowca pogotowia pędzi na sygnale do miejsca wybuchu bomby która została podłożona w jakimś tam klubie.
Następne sceny jakie kojarzę to zaraz potem jakaś reporterka (ona jest potem jakoś powiązana z tym naszym „Rambo” ale w jaki sposób nie pamiętam ) zdaje relacje z tego co tam się stało a ten nasz bohater RAMBO ogląda to w TV w takim małym wietnamskim domku na jakimś zadupiu .Następnie Jakieś są sceny strzelaniny w szpitalu ginie tam jedna z tych osób które najwidoczniej nie udało się załatwić ta bomba w klubie lub barze .
Jest też nasz Anty bohater to koleś tez typu „Rambo” dobrze zbudowany Rusek który usiłuje przeszkodzić naszemu przyjacielowi….
Kojarzę jakieś sceny jak Ten nasz „Rambo” pojawił się tez w łodzi podwodnej potem jak z niej wypłynął wywiązała się miedzy nim a rekinami walka, przy czym rekiny sztuk dwie zginęły. Następnie co pamiętam to jak nasz „Rambo” robi wypad do bazy nieprzyjaciela takiej z wieżyczkami drutem kolczastym i namiotami wpada on tam jakimś pojazdem motorem chyba takim śmiesznym z doczepianym wózkiem bocznym robi rozpierduche granatów ani amunicji nie oszczędzają, a przeciwnik trafić nie może. I uciekają wskakując do rzeki i wymykając się naszemu ruskowi.
Na koniec przypomniało mi się ze ten nasz „Rambo” z tym swoim przydupasem spotykają się w dżungli i to byli jacyś starzy dobrzy koledzy z wojska. Idąc razem przez dżunglę ten jego kolega wpada w wietnamska pułapkę która urywa mu nogę, w oddali słychać już wietkong więc nasz kaleki kolega karze uciekać głównemu bohaterowi by się ratował. Sam zaś czeka na oponentów a gdy do niego podchodzą dostatecznie blisko wyciąga granat rozrywając sam siebie i kilku oponentów. Oczywiście pojawia się też chyba klasyczna scena gdzie nasz „Rambo” ucieka z kilku piętrowego budynku wyskakując z okna i spada na baldachimy z płótna na okna piętro za piętrem aż ta ostatnia wytrzymuje i nasz bohater cały i zdrowy ucieka. W filmie przewijają się Jeszce scenki jakiejś składanki nocnej gdzie nasz bohater niczym Sam Fisher wykańcza po cichutku oponentów wietnamskich, wchodzi pod ciężarówkę by się ukryć, jednego nawet popycha z drabiny a ten spada z impetem o jakieś pudła.

Ostateczna scena wali naszego „Rambo” z „Ruskiem” wygląda następująco….

Rusek leci helikopterem napierdziela z rakiet w naszego bohatera który ucieka przed nim na polach ryżowych … Ten zły w niego nie trafia a na końcu nasz „Rambo” nie pamiętam jak zabija głównego złego albo to było tak że ten rusek schodzi z maszyny i wywiązuje się miedzy nimi walka w ręcz albo nasz „Rambo” strzela z wyrzutni rakiet…. Tak czy siak „Rusek” ginie
( ͡° ʖ̯ ͡°)
Niestety więcej nic nie pamiętam sceny z filmu jak filmów klasy B ale mam nadzieje ze mój opis wystarczy
Na koniec dodam ze film bodajże produkcji amerykańskiej bo jest dużo wybuchów a i nasz hamerykanin wygrywa praktycznie w pojedynkę „wietnamcami” i tym ruskiem który nimi dowodzi. Szkoda tez ze nie pamiętam imienia naszego bohatera.

#pomocy #pomoc #csiwykop #film #filmy #staryfilm #rambo
  • 3
@woland666: Już chyba wszystkiego próbowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I nie znam nazwisk aktorów bo gbybym znał tak bym dawno juz znalazł mój film z dzieciństwa.
Nawet napisałem na forum jakis maniaków VHS i nikt nie znał tego filmu.