Wpis z mikrobloga

#afroradzi #fotografia

Dzisiejsza porada na prośbę Mireczków.

Fotografia "mobilna" czyli jak robić dobre zdjęcia sandałem lub prodiżem.

Do wymienionych porad zapomniałem dodać że :
1. Rzadko który telefon dobrze sobie radzi w warunkach lichego oświetlenia - noc.
2. Lampa błyskowa LED w telefonach to jakaś marna imitacja lampy - zastosowanie może mieć tylko do obiektów znajdujących się nie dalej niż 1 m od telefonu. Odpuście sobie zdjęcia z lampą jeśli chodzi o architekturę, pejzaże, czy nawet większe zdjęcia grupowe.
3. Wykorzystajcie aparat w telefonie do tego do czego nadaje się najlepiej - do uchwycenia na szybko kadrów które wypatrzyliście gdzieś przy okazji i żal było by nie uwiecznić - lepiej zrobić zdjęcie telefonem niż nie zrobić wcale ( W komentarzu dodaje zdjęcie zrobione telefonem Szajsung Note 4 na wycieczce rowerowej - zdjęcie poddane lekkiej obróbce w PS - selektywny kolor, poziomy, kontrast, winieta )
Afropolon - #afroradzi #fotografia

Dzisiejsza porada na prośbę Mireczków.

Fotog...

źródło: comment_OzieOuWnfhN5MaXpY1y3BgNWdBPP0ohO.jpg

Pobierz
  • 81
  • Odpowiedz
@randomactsofkindness: A co ma realny wpływ na zdjęcia w przypadku telefonu komórkowego ?
Kompozycja, parametry ekspozycji na które nie masz wpływu, plastyka obiektywu o której wspomniałem. Mikroskopowa matryca światłoczuła i kilka krążków ze szkła optycznego o średnicy groszka zielonego.
Jakiej porady oczekiwałeś ? Jaka porady dotyczące telefonu wyróżniają się od porad dotyczących tradycyjnej fotografii a o których zapomniałem ?
  • Odpowiedz
@Radiativ: Nigdy nie publikuje na "żywca" Wakacje są żeby odpocząć a nie żaby ślęczeć nad zdjęciami, poza tym nie dziele się swoimi wojażami publicznie ( fb / sch / inst. )
  • Odpowiedz
@Radiativ: zestaw, z którego korzystam na codzień - Snapseed, Lightroom Mobile, VSCO. Czasem do korekty perspektywy dochodzi jeszcze SKRWT. Mając te cztery aplikacje (przy czym Lightroom i SKRWT są raczej opcjonalne) obrobisz każde zdjęcie tak, że będziesz zadowolony :)
@Afropolon: poradnik całkiem niezły, choć nie zgodzę się z tym, że wszystkie obiektywy pogarszają jakość. Jeśli szkło jest dobre i dopasowane do telefonu (takie do Samsunga czy takie do iPhone
  • Odpowiedz
@Afropolon: myśle ze osoby zainteresowane jakościowa fotografia mobilna zdają sobie sprawę ze selfie i przednia kamera nie zaliczają sie do tego tematu - podobnie jak selfie stick - robienie zgryzliwych uwag w takim poradniku wskazuje trochę na bucowatosc autora jakby trochę wywyższał sie ponad rzesze ludzi używających telefonu w takim celu. Zrobienie selfie to nie jest profesjonalna fotografia portretowa raczej forma zabawy i skoro rynek telefonów zauważa taka potrzebę to niech
  • Odpowiedz
@karolkamyk: Pierwsze zdjęcie super, szkoda że nie w pionie i szkoda że nie ma całej ognistej chmurki. Drugie zdjęcie już średnie - wyszła ułomność obiektywu i ziarno wysokiej czułości. Pierwszy plan bez szczegółów nie wprowadza nic do zdjęcia - można go śmiało dociąć ( dół i lewa strona kadru )
  • Odpowiedz