Wpis z mikrobloga

#afroradzi #fotografia

Dzisiejsza porada na prośbę Mireczków.

Fotografia "mobilna" czyli jak robić dobre zdjęcia sandałem lub prodiżem.

Do wymienionych porad zapomniałem dodać że :
1. Rzadko który telefon dobrze sobie radzi w warunkach lichego oświetlenia - noc.
2. Lampa błyskowa LED w telefonach to jakaś marna imitacja lampy - zastosowanie może mieć tylko do obiektów znajdujących się nie dalej niż 1 m od telefonu. Odpuście sobie zdjęcia z lampą jeśli chodzi o architekturę, pejzaże, czy nawet większe zdjęcia grupowe.
3. Wykorzystajcie aparat w telefonie do tego do czego nadaje się najlepiej - do uchwycenia na szybko kadrów które wypatrzyliście gdzieś przy okazji i żal było by nie uwiecznić - lepiej zrobić zdjęcie telefonem niż nie zrobić wcale ( W komentarzu dodaje zdjęcie zrobione telefonem Szajsung Note 4 na wycieczce rowerowej - zdjęcie poddane lekkiej obróbce w PS - selektywny kolor, poziomy, kontrast, winieta )
Pobierz Afropolon - #afroradzi #fotografia

Dzisiejsza porada na prośbę Mireczków.

Fotog...
źródło: comment_OzieOuWnfhN5MaXpY1y3BgNWdBPP0ohO.jpg
  • 81
@jaroty: może i ksenonowy ale i tak bez porównania do porządnych lamp błyskowych. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat liczby przewodniej tych lamp, ale oceniłbym ją na około 10-15 GN - dla porównania średnia lampa do lustrzanki ma 30-45 GN
@mazi93: Proszę bardzo - liczba przewodnia lampy większości lustrzanek to 12-17 GN - to i tak lepiej niż w przypadku dowolnego telefonu. Znajdź lepiej liczbę przewodnią błogosławionego N8 do porównania - mi się nie udało.
Lampa błyskowa LED w telefonach to jakaś marna imitacja lampy - zastosowanie może mieć tylko do obiektów znajdujących się nie dalej niż 1 m od telefonu. Odpuście sobie zdjęcia z lampą jeśli chodzi o architekturę, pejzaże, czy nawet większe zdjęcia grupowe.


@Afropolon: phi, żona robiła kiedyś zdjęcie krajobrazu w nocy z lampą...