Wpis z mikrobloga

Winston Churchill w mundurze, Anglia 1895 rok.

Zawsze mnie dziwiło, że Polacy mieli złą opinię o Churchillu. To człowiek, który miał całkiem długie i szalone życie oraz ciążyła na nim duża odpowiedzialność przez lata. Jego pierwsze zaznajomienie się z przemocą będzie miało miejsce w bitwie pod Omdurmanem i zabije tam kilku ludzi wręcz, ale to nic w porównaniu co czeka go w I połowie XX wieku. Większość myśli o nim zawsze w kontekście II wojny światowej, ale grał już on poważną rolę w pierwszym światowym konflikcie. Churchill zaproponował atak na półwysep Gallipoli, ale to zupełnie się nie udało i złożył dymisję, aby zaciągnąć się do wojska i walczyć na froncie I wojny światowej, który był bardzo niebezpieczny. Wyobrażacie sobie jakiegokolwiek polityka dzisiaj, który zrobiłby coś takiego? Przy okazji gdy było lądowanie w Normandii, ciekawe jakie myśli przechodziły przez jego głowę na kolejny niebezpieczny desant. Tylko nie drugie Gallipoli... .

#historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #fotohistoria #historiajednejfotografii #gruparatowaniapoziomu #anglia #myrmekochoria
Pobierz
źródło: comment_kXwd0Y1DtKxjpDWpd3eYQ3XlUEx68iSC.jpg
  • 28
Przy okazji gdy było lądowanie w Normandii, ciekawe jakie myśli przechodziły przez jego głowę na kolejny niebezpieczny desant. Tylko nie drugie Gallipoli...


@myrmekochoria:
Jako że w interesie Wielkiej Brytanii był raczej desant na Bałkany a to Stalin chciał by to było we Francji, to cholera tak naprawdę wie.
Churchill zaproponował atak na półwysep Gallipoli, ale to zupełnie się nie udało i złożył dymisję


@myrmekochoria: a czasami nie było tak, że tak czy siak by go wówczas dymisjonowali? Tylko uprzedził ruch.

Przy okazji gdy było lądowanie w Normandii, ciekawe jakie myśli przechodziły przez jego głowę na kolejny niebezpieczny desant.


@myrmekochoria:

mogli mnie posłuchać i uderzyć na Bałkany. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@dolOfWK6KN: W przeciwieństwie do Polaków realnie prawie obalił Hitlera, a poza tym na polu walki miażdżył każdego, ale pewnie jesteś typem który nie ma szacunku dla wielskich postaci i ich osiągnięć i taki Akleksander to dla ciebie zwykły Grek który sobie żył dawno temu i coś tam podbił xD Nie no ok rozumiem można nie mieć szacunku dla ludzi którzy odbili się głębokim echem w historii i przy okazji nie byli
@KochanekAdmina: ty czytałeś pytanie, czy poprostu realizujesz jakieś swoje polityczni-historyczne fantazje?
Churchil z punktu widzenia Polski podjął wiele decyzji, które udupiły nas na ponad pó£ wieku. Ja rozumiem, że był wytrawnym graczem polityczny, choć to był już jego łabędzi śpiew, ja wiem, że musiał podejmować niepopularne decyzję i negocjować z diabłem wcielonym, ale to nie zmienia faktu, że dostaliśmy po dupie w wyniku tych działań.
@myrmekochoria: j.w.
@myrmekochoria: Polacy oceniaja zagranicznych polityków przez pryzmat Polszy XD

Przeca to polityk brytyjski i działał PRZEDE WSZYSTKIM na korzyść Brytanii właśnie. Miał ryzykować wojnę ze Związkiem Radzieckim by uratować Polsce dupę? Przecież on nawet rozważał tę opcje.

Jak to przestawić opinii publicznej? Jak uzasadnić to rodzinom ofiar? Jak przekonać amerykanów (pozytywnie anstawionych do Stalina) do pomocy w wojnie? Przecież sami by za #!$%@? nie dali rady w konfrontacji z rozpędzoną machiną
@myrmekochoria: Oczywiście. Pytam bo chcę poznać zdanie kogoś, kto pewnie wie więcej niż ja.

@KochanekAdmina: Dlatego, że był świetnym wojownikiem to my, Polacy mamy go wielbić i szanować ? Chyba żartujesz. Ten typ sprzedał nas Stalinowi - dla mnie, jako Polaka, jest postacią jednoznacznie negatywną.
W Polsce jak w lesie.. tak. Bo uwielbiamy Trumpa, LePen i innych.. którzy są ekstra bo działają na korzyść własnego społeczeństwa (tak to jest prezentowane),