Wpis z mikrobloga

#uprawnieniabudowlane #pracbaza #studbaza #budownictwo

Jak teraz wygląda zdobywanie uprawnień z budownictwa w Polsce? Nie bardzo wiem czy wszystko dobrze rozumiem. Może ktoś z was będzie mógł mi pomóc?

Pracuję w #uk od 2 lat i moje pytanie brzmi, czy doświadczenie tam złapane będę mógł zaliczyć sobie jako praktykę budowlaną? Jak teraz wygląda zapisywanie tej praktyki? Bo raczej dziennika praktyk już nie ma, nie?

Czy istnieje jakaś możliwość załapania praktyki na budowie niekoniecznie pracując jako kierownik budowy?

Nie ma żadnej kolizji pomiędzy uprawnieniami polskimi i angielskimi? Znaczy, czy mogę mieć te i te? (pytam bo kumpel z Hiszpanii mówił, że tylko hiszpańskie mógł mieć)

Pytam tutaj bo ogólnie mam #niecoolstory bo byłem w Podkarpackiej Izbie Inżynierów w dziale Uprawnień Budowlanych i zdążyłem tylko zadać pytanie co do uprawnień polsko-angielskich i nawet odpowiedzi nie odtrzymałem bo pani beton co tam była od razu do mnie z pyskiem, że mam internety, że mogę sobie sam sprawdzić, że ona nie ma czasu zajmować się takimi pierdołami i że zadaję durne pytania i ona nie ma dla mnie czasu (mimo, że na początku zapytałem czy ma czas - zaprosiła do pokoju). Podniosła mi ciśnienie, a odpowiedzi jak nie było tak nie ma.
  • 2
@Queltas: Pobierasz ze strony izby oświadczenie o zdobywaniu praktyki na budowie za granicą, wypełniasz i przynosisz. Zasady te same: musisz być osobą uczestniczącą w procesie budowy, asystent kierownika budowy, inżynier czy jak tam u was to wygląda w nadzorze.