Wpis z mikrobloga

Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć po co istnieją samo-uruchamiające się playery na stronach? Jak można pomyśleć, że atakowanie człowieka jazgotem jest opłacalne? Najwyraźniej osobnicy projektujący strony to kompletni debile. Kopałbym takich po ryju. Jest tu ktoś z #webdev kto potrafi wytłumaczyć się dlaczego torturuje ludzi?
#it #webdesign #webstuff #internet #programowanie
  • 38
Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć po co istnieją samo-uruchamiające się playery na stronach? Jak można pomyśleć, że atakowanie człowieka jazgotem jest opłacalne? Najwyraźniej osobnicy projektujący strony to kompletni debile. Kopałbym takich po ryju. Jest tu ktoś z #webdev kto potrafi wytłumaczyć się dlaczego torturuje ludzi?


@Zawulon: #!$%@? debile
@Zawulon: ten problem nie podchodzi pod #webdev a dobrze skonstruowany #ux. Ostatnio N&N pokazali badania, jak bardzo coś takiego irytuje użytkowników. Na świecie (i często w Polsce) jest tak, że nie przeprowadza się badań tylko siedzi wszechwiedzący pan manager szef władca firmy i akceptuje pomysł bo "to fajne jest" nie myśląc o konsekwencjach.
@Zawulon
Dokładnie tak, jak już tu pisali przedmówcy niektórzy. Każda odsłona reklamy przed właściwym materiałem z Playera się liczy jako wykonana przez użytkownika, nawet jeśli włączyła się ona bez twojej ingerencji - nadal jest to unikalny open osadzonej reklamy.

Jeśli chodzi o polski rynek, to większość dużych portali albo serwisów liczy się najbardziej z gemiusem (to jego statystyki liczą się najbardziej na polskim) i z tego, o ile pamiętam, pozwalał na takie
@krul_internetu
Nawet, jeśli wylaczasz kartę z reklamą, twoje nieświadome jej odtworzenie (reklama się urchomila w playerze) liczy się jako otwarcie.

Strasznie #!$%@? rozwiązanie, tanim kosztem nabijające ruch ( ͡° ʖ̯ ͡°)