Wpis z mikrobloga

Mirki. Zamówiłem rodzicom kuchenkę, kurier wypakował ją ulicę obok i stwierdził, że "Już ją wyładował i nie będzie jej pakować i wozić dalej". Rodzicielka oczywiście powiedziała że nie odbiera towaru, dopóki nie zawiezie jej pod dobry adres. Kurier nie ma czasu i się zawija zostawiając kuchenkę na ulicy. Okazuje się że kurier podrobił podpis na protokole odbioru, zgłosiłem reklamację w sklepie, ale za bardzo ich to nie interesuje i proponują śmieszny rabat na następne zakupy.

Co robić ? Zgłaszać do Sądu przestępstwo i odwiedzić federacje konsumentów ?

#zakupy #kurier #prawo #problemypierwszegoswiata #problem #pytanie
  • 131
@mk99:
Bierzesz kuchenkę do domu. Zgłaszasz to do firmy kurierskiej... I dalej to już leci samo. Miałem podobną sytuacje, że kurier podrobił podpis (chociaz mi paczke zostawil i wszystko bylo git) i firma wysrana byla i jeszcze tego samego dnia kurier musial (po pracy) przyjechac do mnie, zebym dal podpis. Oczywiście nie musialem tego zrobic, ale chlopak spoko byl, wiec problemu nie robilem.
Ogólnie za podrobienie Twojego podpisu kurier dostaje karę
@wajdzik: W wielu sklepach kuriera wybiera klient. W 99% otrzymujesz od sklepu e-mail z numerem zamówienia, możliwością śledzenia paczki oraz ew. kontaktu do nich gdyby coś się z nią stało. Jeśli dojdzie do sytuacji opisanej jak wyżej to telefon wykonany do firmy kurierskiej przez OPa załatwi całą sprawę w 5 minut i nie trzeba będzie angażować w to sklepu, bo niby po co?
@2phonepiotrus: czyli masz wybór między DPD, dhlem, siódemka czy innym kurierem? Nie. Zamawiasz w sklepie towar z dostawą do domu i tak długo jak się w domu nie pojawi to problem jest sklepu, ponieważ to sklep jest stroną w kontaktach z kurierem.

Oczywiście warto samemu do centrali zadzwonić, bo często to wystarczy do załatwienia sprawy, ale sklep nie może umyć rąk, bo no momentu podpisania przez nas odbioru towaru to oni
Problem jest taki że tak naprawde nawet nie mam pojęcia co to za kurier. Prawdopodobnie jest to firma zależna od sklepu.
ma pisze do firmy kurierskiej o duplikat listu przewozowego z podpisem. Jak będą fikać to niech to zrobi nadawca czyli sklep internetowy - raczej wyślą bez problemu. Im jako nadawcy na pewno wydadzą. Zgłaszasz podejrzenie popełnienia przestępstwa w związku z art 270 kk. Jak dostaniesz papier na potwierdzenie to piszesz reklamację/zgłoszenie do firmy kurierskiej i sklepu i czekasz na obrót sprawy. Niekoniecznie musi to przynieść spodziewany efekt, ale jak chcesz go spotęgować