Wpis z mikrobloga

#afroradzi #fotografia

Przedstawiam zestaw surwiwalowo fotograficzny każdego fotografa.
Przedstawiłem najbardziej podstawowe elementy z pominięciem oczywistych - aparatu i taczki obiektywów
Zastanawiam się tylko czy czegoś nie pominąłem.
Zestaw jest w miarę uniwersalny bo sprawdzi się przy portrecie jak i pejzażu.

Dopowiem tylko że najważniejsze elementy zestawu na których nie warto oszczędzać to statyw i lampa.
Pobierz Afropolon - #afroradzi #fotografia

Przedstawiam zestaw surwiwalowo fotograficzny k...
źródło: comment_ndUzbxwQON460OZK9GA4syfKOtl9CfPx.jpg
  • 14
Afropolon Umowa wykorzystania z wizerunku działa też w przypadku ewentualnego wykorzystania zdjęć komercyjnie ? Czy to bardziej na zasadzie, że można wrzucić do sieci ?
Ten filtr przyciemniający.. Regulowane są drogie, a dobry regulowany jeszcze droższy :p Trzeba na nie uważać bo niskiej jakości filtry mogą robić "placki" na zdjęciu. Lepiej mieć kilka różnych stałych np. ND 4 i 8 - dobre na początek.
Dobrodziejstwem jest elektroniczny ND, oh boziu jak ja to kocham XD
@Variv: zależy co wpiszesz w umowie - komercyjnie albo do "własnej promocji" - tak czy siak lepiej mieć

@KrolOkon: true

@ediz4: płytka czyli mała - duży otwór przysłony, czyli mała liczba przysłony - z tym zawsze jest zawierucha - głębia ostrości w swojej fizycznej reprezentacji to zakres odległości w której obraz jest ostry - wycinek z odległości pomiędzy fotografującym a obiektem + lekki naddatek za punktem ostrzenia.
@profuone: Dla APS-C 35 mm to najczęściej ( w zależności od systemu ) 52 - 56 mm, dla pełnej klatki 35 mm wprowadza już dystorsje. Przyjmuje się za bezpieczną ogniskową 50mm dla pełnej klatki, czyli >35mm dla APS-C
@Afropolon: Nikt z moich znajomych (poza mną, siebie też znam) nie używa polara. ND używają tylko znajomi, którzy mają filtr wbudowany w kamerę. Z fotografów (w tym żyjących z foto xd) połowa nie wie co to polar XD
@Afropolon: ja bym dodał do zestawu worek na śmieci. Jak Cie nigdy na foto wedrówce nie zaszkoczyła ulewa to nie docenisz posiadania worka na śmieci :P po za tym nadaje sie super jako cover do robienia zdjec w deszczu, z jednej strony dziura na obiektyw i zaczepiasz o osłone przeciwsłoneczną, a z drugiej mała dziurka na wizjer i zaczepiasz o osłone wizjera.