Wpis z mikrobloga

Powiem Wam Mirki,ze Polska to naprawde fajny kraj.Jestem juz 3 tydzien w Brazylii i cholernie tesknie za Polską.
Nikt tutaj praktycznie nie zna angielskiego a u nas nawet dzieciaki jako tako rozumieja. Bogactwo tanczy tutaj sambe z przerazajaca bieda.U nas tez nie jest kolorowo ale tutaj czasem az sie plakac chce patrzac na biedne dzielnice/fawele.
Ludzie czasem zachowuja się jak dzikusy.
W metrze to jest walka,jest jak w dzungli (albo gorzej ,jak w chlewie obsranym gownem).Ludzie pchaja sie tam jakby placono im za jazde metrem.jak chcesz wyjsc z wagonu to naucz sie przepychac.Nie ma jak u nas,ze najpierw ludzie wychodza a potem wchodza.
Slaby tu internet,piwo niesmaczne.Kobiety ladne ale nie ma jak słowianki.
Oczywiscie jest wiele pozytywow,magia niektorych miejsc,piekna fauna I flora,malpki se mozna spotkac na drzewach ale z kazda chwila utwierdzam sie w przekonaniu jaka Polska jest zajebista.
Wiele musimy zmienic ale mamy gory,lasy,morze,dobra gospodarke no i rozwijajacych sie ludzi (oprocz Rafonixa).

Zalaczam zdjecie z troche #pokazmorde gdzie szukam w oddali odpowiedzi na pytanie kiedy zaczalem byc mentalna stuleja.
Pozdrawiam Mirki,doceniajcie Polske.Benc elo

#podrozujzwykopem #brazylia #feels
r.....a - Powiem Wam Mirki,ze Polska to naprawde fajny kraj.Jestem juz 3 tydzien w Br...

źródło: comment_tSPm6fhCuqPDbP9Hp3wZMyCkrtjSND9E.jpg

Pobierz
  • 231
  • Odpowiedz
@WysokiejJakosciSiekiera: za to u nas autostrad trzeba szukać. Moim zdaniem wynika to z tego, że infrastruktura tam isnieje od dawna a w Polsce dopiero się buduje więc ta co jest, jest lepsza. Tak samo jak z nowoczesnymi środkami płatniczymi.
  • Odpowiedz
Jakbyś wyjechał do normalnego kraju, to zobaczył byś jaka Polska to dziura.


@Hatespinner: No chyba nie. Chyba dawno nie byłeś w Polsce, albo nigdy nie byłeś zagranicą :)
  • Odpowiedz
@PorzeraczParuwek: @Styrmir: Tak każdy tak mówi po angielsku, że za każdym razem muszę znajomym obcokrajowcom pomagać z czymś i na studiach ludzie w większości znają podstawy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale faktycznie w większości krajów po dłuższym pobycie czułem się już trochę dziwnie, prócz Turcji, ale pewnie większość osób by tam nie chciała spędzić więcej niż tydzień. Tak samo wiele osób zakocha się w Brazylii, Tajlandii,
  • Odpowiedz
@Hatespinner: Tak ale zauważyłem, że ciężko im się przyzwyczaić do innego życia często. Zresztą nie chodzi o ludzi czy sam kraj, tylko gospodarkę i nieudolność państwa
  • Odpowiedz
Straszna przesada. Byłem w Brazylii i owszem jest bieda, ale nie widziałem aby było gorzej niż w Polsce. Dodatkowo ludzie wydawali się o wiele szczęśliwsi. W metrze było normalnie. Byłem w Sao Paulo i okolicach.
  • Odpowiedz