Wpis z mikrobloga

Powiem Wam Mirki,ze Polska to naprawde fajny kraj.Jestem juz 3 tydzien w Brazylii i cholernie tesknie za Polską.
Nikt tutaj praktycznie nie zna angielskiego a u nas nawet dzieciaki jako tako rozumieja. Bogactwo tanczy tutaj sambe z przerazajaca bieda.U nas tez nie jest kolorowo ale tutaj czasem az sie plakac chce patrzac na biedne dzielnice/fawele.
Ludzie czasem zachowuja się jak dzikusy.
W metrze to jest walka,jest jak w dzungli (albo gorzej ,jak w chlewie obsranym gownem).Ludzie pchaja sie tam jakby placono im za jazde metrem.jak chcesz wyjsc z wagonu to naucz sie przepychac.Nie ma jak u nas,ze najpierw ludzie wychodza a potem wchodza.
Slaby tu internet,piwo niesmaczne.Kobiety ladne ale nie ma jak słowianki.
Oczywiscie jest wiele pozytywow,magia niektorych miejsc,piekna fauna I flora,malpki se mozna spotkac na drzewach ale z kazda chwila utwierdzam sie w przekonaniu jaka Polska jest zajebista.
Wiele musimy zmienic ale mamy gory,lasy,morze,dobra gospodarke no i rozwijajacych sie ludzi (oprocz Rafonixa).

Zalaczam zdjecie z troche #pokazmorde gdzie szukam w oddali odpowiedzi na pytanie kiedy zaczalem byc mentalna stuleja.
Pozdrawiam Mirki,doceniajcie Polske.Benc elo

#podrozujzwykopem #brazylia #feels
r.....a - Powiem Wam Mirki,ze Polska to naprawde fajny kraj.Jestem juz 3 tydzien w Br...

źródło: comment_tSPm6fhCuqPDbP9Hp3wZMyCkrtjSND9E.jpg

Pobierz
  • 231
  • Odpowiedz
Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma ;-) Nie ma idealnego kraju do życia i trzeba zrozumieć, że Polska - choć ma wiele absurdów - to fajny, bezpieczny kraj z piękna historia i kulturą :-)
  • Odpowiedz
Najbardziej narzekają ci, którzy nigdy z Polski nie wyjechali i ich twarde poglądy oparte są tylko na tym, co pokazują w mediach.

Nie mam jakiegoś super doświadczenia w podróżowaniu, ale na 3 kraje w jakich byłam w ciągu ostatniego roku, to z radością wracałam do Polski. W Polsce jest naprawdę porządek, zadbane drogi i miasta.

Może i do pięknych zdjęć idealne są kraje z turkusowym morzem, ale do życia Polska jest całkiem
  • Odpowiedz
@rezyserzycia: bez przesady, byłem w barcelonie i poza tym że miasto śmierdzi i z angielskim też u nich średnio tak kultura na dużo wyższym poziomie, jak ktoś mnie zaczepił przypadkiem to bez problemu przepraszał itp itd a w polsce jak w lesie ktoś cię szturchnie i ma to w dupie xD
  • Odpowiedz
@Hatespinner: mieszkałem na stałe (zresztą wciąż mieszkam) w UK, Danii, Włoszech, Francji i Hiszpanii, czy to są wystarczająco "kraje pierwszego świata"? I pod wieloma względami Polska jest DUŻO lepszym i łatwiejszym krajem do życia, także nie przesadzałbym. Nie dalej jak kilka dni temu próbowałem koleżance załatwić Internet we Włoszech i jedyna opcja to karta SIM w modemie 4G, albo umowa na 3 lata, a większość sieci daje umowy na 3+3 lata
  • Odpowiedz
Także nie #!$%@? z łaski swojej jak to wszędzie jest super a w Polsce źle, jak mieszkałeś w #!$%@? Dolnym a się przeprowadziłeś do Londynu czy innego NYC to może masz takie wrażenie, ale jak się gdzieś jedzie z Warszawy to często różnica jest na korzyść Polski. Opowiedz mi co takiego strasznego masz w PL czego nie masz w Irlandii i vice versa.


@Silvestre_Cucumeris: Ludzi takich jak ty. xD Ludzie to
  • Odpowiedz
Ludzi takich jak ty. xD Ludzie to najgorsze gowno w Polsce, reszte jeszcze dalo by sie przezyc.


@Hatespinner: Ja nigdy nie miałem problemu z ludźmi. Twierdzę nawet, że Polacy na dłuższą metę są dużo fajniejsi od Włochów, Hiszpanów, Brytoli, Francuzów czy Niemców.
Owszem, na pierwszy rzut oka są bardziej friendly, weselsi i w ogóle happy, ale w większości mają Cię w dupie, ciężko o przyjaźń, ci z południa to często niehonorowi.
  • Odpowiedz
@PorzeraczParuwek: paradoksalnie całkiem dobrze zorganizowany ten las. Po prostu tylko w kilkudziesięciu kwestiach przydałoby się zaimportować niektóre rozwiązania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może miałeś więcej szczęścia - ja za każdym razem, kiedy dochodziło do "a może by tu zamieszkać" zacząłem mieć przed oczami listę rzeczy, z którymi/bez których nie mógłbym żyć. Z wyjątkiem dwóch krajów :)
  • Odpowiedz
Ja nigdy nie miałem problemu z ludźmi.


@loczyn: No to chyba malo wychodzisz na zewnatrz. Ale dam ci prosta rade: zastanow sie dlaczego tak duzo ludzi smieje sie z filmikow Testo.

Owszem, na pierwszy rzut oka są bardziej friendly, weselsi i w ogóle happy, ale w większości mają Cię w dupie, ciężko o przyjaźń, ci z południa to często niehonorowi.


@loczyn: No a Polacy to zlodzieje, zawistne gnoje, buraki i
  • Odpowiedz
No to chyba malo wychodzisz na zewnatrz. Ale dam ci prosta rade: zastanow sie dlaczego tak duzo ludzi smieje sie z filmikow Testo.


@Hatespinner: Chyba tylko na Wykopie. Raczej moi znajomi którzy nie mają tu konta nie wiedzą kto to w ogóle jest.

No a Polacy to zlodzieje, zawistne gnoje, buraki i smutasy.

Smutasy tak, buraki owszem czasami. Złodzieje już dawno nie, bo wystarczy spojrzeć na statystyki kradzieży.
Zawistni? W mniejszych
  • Odpowiedz
@rezyserzycia: Potwierdzam opinie, sam mieszkałem w kilku krajach. Największy zawód to USA, w filmach takie ładne, taka wolność, każdy bogaty, a przyjeżdżasz na miejsce i jak któryś dzień z rzędy słyszysz za oknem strzały to się zastanawiasz gdzie ty #!$%@? wylądowałeś i kombinujesz jak najszybciej wrócić do bezpiecznej Polski. USA niby kraj pierwszego świata a w niektórych miastach przestępczość wyższa niż w gównokrajach rządzonych watażków i kartele.
  • Odpowiedz