Wpis z mikrobloga

Powiem Wam Mirki,ze Polska to naprawde fajny kraj.Jestem juz 3 tydzien w Brazylii i cholernie tesknie za Polską.
Nikt tutaj praktycznie nie zna angielskiego a u nas nawet dzieciaki jako tako rozumieja. Bogactwo tanczy tutaj sambe z przerazajaca bieda.U nas tez nie jest kolorowo ale tutaj czasem az sie plakac chce patrzac na biedne dzielnice/fawele.
Ludzie czasem zachowuja się jak dzikusy.
W metrze to jest walka,jest jak w dzungli (albo gorzej ,jak w chlewie obsranym gownem).Ludzie pchaja sie tam jakby placono im za jazde metrem.jak chcesz wyjsc z wagonu to naucz sie przepychac.Nie ma jak u nas,ze najpierw ludzie wychodza a potem wchodza.
Slaby tu internet,piwo niesmaczne.Kobiety ladne ale nie ma jak słowianki.
Oczywiscie jest wiele pozytywow,magia niektorych miejsc,piekna fauna I flora,malpki se mozna spotkac na drzewach ale z kazda chwila utwierdzam sie w przekonaniu jaka Polska jest zajebista.
Wiele musimy zmienic ale mamy gory,lasy,morze,dobra gospodarke no i rozwijajacych sie ludzi (oprocz Rafonixa).

Zalaczam zdjecie z troche #pokazmorde gdzie szukam w oddali odpowiedzi na pytanie kiedy zaczalem byc mentalna stuleja.
Pozdrawiam Mirki,doceniajcie Polske.Benc elo

#podrozujzwykopem #brazylia #feels
r.....a - Powiem Wam Mirki,ze Polska to naprawde fajny kraj.Jestem juz 3 tydzien w Br...

źródło: comment_tSPm6fhCuqPDbP9Hp3wZMyCkrtjSND9E.jpg

Pobierz
  • 231
  • Odpowiedz
@frogfoot: O tak, popieram w całej rozciągłości. Zawsze mialem w głowie obraz uśmiechniętego i miłego Włocha, a w rzeczywistości z takim chamstwem, brakiem kultury i dymaniem turystów jak we Włoszech nie spotkałem się nigdzie. I do tego wszechobecny brud i nieład.
Stany są przereklamowane. Tam ludzie żyją obok siebie a nie z sobą. Praca jest ponad wszystko, a spotkania ze znajmomymi to glownie ogrodowy grill raz w miesiącu.
Z miejsc, w
  • Odpowiedz
@rezyserzycia: zgadzam się w 100%
mieszkałam w dwóch innych krajach, ale z wyboru wróciłam do Polski

ale żeby to dostrzec to trzeba pobyć w innym kraju więcej niż parę dni w hotelowym pokoju ;) tak jak ktoś już wyżej napisał - przeważnie teksty o tym jaka Polska jest tragiczna piszą osoby, które nie mają żadnego porównania na żywo
  • Odpowiedz
@frogfoot: zwiedzanie, a mieszkanie to dwie totalnie różne rzeczy
i dopiero jak się zamieszka w jakimś kraju wychodzą na wierzch wszystkie brudy

no chyba, że ktoś ocenia tylko właśnie wygląd budynków ;) ale nie to jest istotne

ja kocham Francję, wiele razy tam podróżowałam (spędzałam tam po parę tygodni), to zawsze był mój ulubiony kraj
po czym tam zamieszkałam
i uciekłam z powrotem do Polski, bo już wytrzymać nie mogłam
  • Odpowiedz
@mariusz-rostkowiak: zarobkowo to moze jest i lepiej ale nie zgodze sie ze wynajem jest tanszy w Hiszpanii, ja jako cebulak znalazlem tanio bo placilem nawet 400Euro za miesiac z basenem no ale nie kazdy tak potrafi zalatwic
  • Odpowiedz
@Theczarek: Lol, nie wydaje się a Wrocław to dla mnie taka dziura, że wolał bym mieszkać na Ukrainie. XD Co do zawodu, to programista. W Warszawie moze i nawet więcej bym zarabiał, ale nie mam zamiaru użerać się z ludźmi na ulicy, bo jednak lubię się socjalizować.

@szelma7725: Zgadzam się ale nie oznaczyłeś tego co trzeba. :p

To nara - bierz plecak i jedź


@ediz4: Bordo a nie umie
  • Odpowiedz
serio Hiszpanie porownujesz do Polski XD to tak jakby porownywac Grecje. To kraje poludniowe, do Polski im tak daleko jak nam do Niemiec. Slonce nie wszystko zastapi.


@TheArt: CO #!$%@??

Sprawdz moze jakie jest PKB per capita Hiszpanii, jakie sa srednie zarobki, pojedz i obejrzyj infrastrukture. Najbogatsze regiony Polski dopiero doganiaja najbiedniejsze prowincje Hiszpanskie.
  • Odpowiedz
@rezyserzycia: ja też uważałem że Polska jest najlepsza, zajebista i w ogóle.

Potem trafiłem na zachód Kanady i mi się zmieniło. Niestety moja partnerka kocha Polskę i mamy w tej kwestii maly konflikt i muszę siedzieć w Polsce która akurat też bardzo lubie :)
  • Odpowiedz