Wpis z mikrobloga

Powiem Wam Mirki,ze Polska to naprawde fajny kraj.Jestem juz 3 tydzien w Brazylii i cholernie tesknie za Polską.
Nikt tutaj praktycznie nie zna angielskiego a u nas nawet dzieciaki jako tako rozumieja. Bogactwo tanczy tutaj sambe z przerazajaca bieda.U nas tez nie jest kolorowo ale tutaj czasem az sie plakac chce patrzac na biedne dzielnice/fawele.
Ludzie czasem zachowuja się jak dzikusy.
W metrze to jest walka,jest jak w dzungli (albo gorzej ,jak w chlewie obsranym gownem).Ludzie pchaja sie tam jakby placono im za jazde metrem.jak chcesz wyjsc z wagonu to naucz sie przepychac.Nie ma jak u nas,ze najpierw ludzie wychodza a potem wchodza.
Slaby tu internet,piwo niesmaczne.Kobiety ladne ale nie ma jak słowianki.
Oczywiscie jest wiele pozytywow,magia niektorych miejsc,piekna fauna I flora,malpki se mozna spotkac na drzewach ale z kazda chwila utwierdzam sie w przekonaniu jaka Polska jest zajebista.
Wiele musimy zmienic ale mamy gory,lasy,morze,dobra gospodarke no i rozwijajacych sie ludzi (oprocz Rafonixa).

Zalaczam zdjecie z troche #pokazmorde gdzie szukam w oddali odpowiedzi na pytanie kiedy zaczalem byc mentalna stuleja.
Pozdrawiam Mirki,doceniajcie Polske.Benc elo

#podrozujzwykopem #brazylia #feels
r.....a - Powiem Wam Mirki,ze Polska to naprawde fajny kraj.Jestem juz 3 tydzien w Br...

źródło: comment_tSPm6fhCuqPDbP9Hp3wZMyCkrtjSND9E.jpg

Pobierz
  • 231
  • Odpowiedz
Polska to piekny kraj ale jak dostaniesz wypłatę to płakać się chce (No może poza Rafonixem Magicalem i reszta, ktorzy zarabiaja sobie powyzej 10k miesiecznie)
  • Odpowiedz
@frogfoot: Bezrobocie wśród młodych w Hiszpanii wynosi 40% (uprzedzając argument: stamtąd też można emigrować i emigrują...). Średnia zarobków pracujących osób w przedziale wiekowym 18-34 lata to1318 euro. Rozumiem, że można twierdzić, że w Polsce nie jest najlepiej, ale wychwalanie Hiszpanii to ciężkie nieporozumienie, podobnie jak ocenianie jakiegoś kraju nie mieszkając w nim: nie musząc szukać pracy, nie znając rynku mieszkaniowego, nie płacąc podatków, nie mając kontaktu z administracją, nie kupując na
  • Odpowiedz
@frogfoot: Co ty człowieku za głupoty gadasz to głowa mała. Mój kuzyn od małego mieszka w Hiszpanii (co za tym idzie często tam bywam) i trochę o samym życiu Hiszpanii się nasluchalem. Ludzie pracują po 500-800€ miesięcznie (ponoć Ci, którzy zarabiają 1k€ wzwyż to już ludzie zamożni). Wynajem dwuosobowego pokoju to 800€ miesięcznie (czyli praktycznie cała wypłat typowego Hiszpana) co powoduje ze często mieszkają w 2-3 osoby na stancji. Produkty w
  • Odpowiedz
Ludzie pracują po 500-800€ miesięcznie (ponoć Ci, którzy zarabiają 1k€ wzwyż to już ludzie zamożni)


@Ramzan: To ciekawe jakim cudem kazdego stac na w miare nowe auto, firmowe ciuchy, nowe iPhony, imprezowanie, wejscia do klubow, drinki xD

Domyslam sie, ze to jest zalezne od regionu, ale w Barcelonie, na majorce i wyspach kanaryjskich nie widzialem tej biedy. Ludzie lepiej ubrani niz w Polsce, sredni wiek aut znacznie nizszy, kluby pelne i
  • Odpowiedz
@rezyserzycia: Z rafonixem dobre, naprawdę się zaśmiałem :) Co do mentalnej stulei, starzejesz się po prostu, już nic nie cieszy tak jak kiedyś, wszystko jest takie inne, wtórno-płytkie. Trzeba się przystosować do nowego sposoby myślenia, znaleźć nowe uciechy w życiu.
  • Odpowiedz
@frogfoot: Te lepsze auta itd. to wszystko na kredyt, a markowe ciuchy są akurat tańsze na zachodzie niż u nas w Polsce. Z tego co wiem, to nasze kluby biedy nie klepią, więc nie wiem skąd to porównanie ze nas niby na drinki nie stać, czy na wyjście do klubu. "W Barcelonie, na majorce i wyspach kanaryjskich nie widzialem tej biedy" bo to bogate rejony turystyczne pełne turystów, a kelnerzy/pracownicy hotelow
  • Odpowiedz
Zastanawiające jest to, że wszyscy hejterzy Polski pod tym wpisie #!$%@?ą "xD" po prawie każdym zdaniu.


@luksus2: Bo w przeciwienstwie do prawdziwych polakow-robakow patriotow nie mamy kija w dupie.
  • Odpowiedz
Dubaj to raczej mało przyjemne miejsce do życia ze względu na klimat, kulturę i infrastrukturę (wielki plac budowy, miasto zaprojektowane raczej dla samochodów niż dla ludzi).


@et_tu_brute_contra_me: Szczególnie latem przy 47* C nikt normalny nie chodzi pieszo, wszędzie samochodem lub metrem, a Dubai ma najlepsze metro jakie w życiu wiedziałem, a widziałem ich sporo.
  • Odpowiedz
@rezyserzycia: Polsza taka piękna w porównaniu do ogromnej Brazylii, której większość kwalifikuje się do miana państwa 3go świata XD
zamiast #!$%@?ć smuty, idź korzystać, bo Brazylijki są łatwe, seksowne i lubią w dupę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz