Wpis z mikrobloga

3 114 - 1 = 3 113

Tytuł: Z mgły zrodzony
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: Fantasy
★★★★★★★★★★

Chyba nic złego nie mogę powiedzieć o tej książce. Zapadający w pamięć bohaterowie, napięta akcja, niespodziewane zwroty akcji, kreacja świata... Cholernie to jest dobre. Aż się zastanawiam, czy brać od razu Studnię wstąpienia, czy może przeczytać sobie coś innego Sandersona (może Rozjemca?).
Polecam temu kto jeszcze nie miał styczności z Sandersonem. Dotychczas kręciłem nosem na fantasy, no ale jak widać, zupełnie niesłusznie.
#ksiazki #brandonsanderson #czytajzwykopem

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Pobierz 1.....4 - 3 114 - 1 = 3 113

Tytuł: Z mgły zrodzony 
Autor: Brandon Sanderson
Gatun...
źródło: comment_5ZDkEeiK91Vp0jXyqJuWnCn9KE8VgLwJ.jpg
  • 6
Ja niestety przeczytałem najpierw Archiwum które uważam za dużo lepsze, Mistborn jest niezły ale widać że Sanderson dopiero nabiera formy.

Zapadający w pamięć bohaterowie


No właśnie nie, chyba jedyny charyzmatyczny bohater zostaje uśmiercony już w pierwszym tomie.

napięta akcja


2 i 3 tom zawierają mnóstwo dłużyzn.
@1984:

czy brać od razu Studnię wstąpienia, czy może przeczytać sobie coś innego Sandersona


Wszystkie 3 tomy opowiadają jedną spójną historię więc nie ma sensu robić przerwy jak już jesteś w tym świecie. Warbreaker bardzo dobry lepszy jak to IMO, tak samo Elantris
@1984: Przeczytaj pierwsza trylogie, potem wez sie za Warbreakera i Stormlight Archive. Wystarczy Ci to na jakis czas. Pozniej bym doczytal Alloy of Law, druga trylogie Mistborn + Mistborn : Secret History (mozesz to przeczytac po 1 trylogie Zrodzonego z Mgly, lecz zaspoileruje Ci to minimalnie jeden z momentow w drugiej trylogii)
Na sam koniec bym zostawil Elantris/Arcanum Unbounded.