Wpis z mikrobloga

Szkoda, że zabrakło w tym zestawieniu zwierząt, z którymi jesteśmy najbliżej spokrenieni, czyli małp. No ale to zepsułoby całą zabawę, więc rozumiem.

@Howea: Co nie zmienia faktu, że ułożenie oczu ma znaczenie, drapieżnik ma oczy z przodu aby dobrze widzieć ofiarę, a potencjalna ofiara z boku by wypatrywać drapieżników. Poza tym np szympansy chętnie jedzą mięso, ale najwidoczniej są zbyt leniwe by polować
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Clefairy: Widzisz jest pewna istotna różnica między ludźmi i małpami. Te drugie żyją głównie w tropikach, gdzie łatwo o owoce. Ludzie natomiast zamieszkują całą Ziemię, a zimą i wczesną wiosną próżno szukać owoców czy warzyw.

Zauważ, iż rolnictwo rozwinęło się stosunkowo późno (ok 10-12 tys lat temu, a tak naprawdę rozkwitło 3 tys lat temu) i bynajmniej nie sprzyjało wędrownemu trybowi życia wielu wczesnych plemion. Stąd też łowiectwo i myślistwo było
@xandra: boże co za bełkot, stawiam na mocne dwucyfrowe IQ.

Przez setki tysięcy lat nasz układ pokarmowy przyzwyczaił się do tego sposobu odżywiania


Szkoda, że poważna zmiana diety (z typowo roślinnej dla naczelnych) nastąpiła około 15 tysięcy lat temu i nasz organizm w przeciwieństwie do zwierząt naturalnie wszystkożernych i miesożernych nadal nie potrafi radzić sobie z cholesterolem, tłuszczem nasyconym, żelazem hemowym czy wieloma innymi składnikami w mięsie. Jedzenie surowego mięsa (z
Clefairy - @xandra: boże co za bełkot, stawiam na mocne dwucyfrowe IQ.
Przez setki ty...

źródło: comment_twBlVM4Lg6pZkfv3ScJFoJFDfY8QZ3B5.jpg

Pobierz
@xandra: boże co za bełkot, stawiam na mocne dwucyfrowe IQ.


@Clefairy: Wiedziałam, że nie okażesz się na tyle kulturalnym przedstawicielem wegan, aby nie zaatakować mnie ad personam. Po pierwsze obrazek na samej górze to żart, po drugie przeczytaj mój komentarz. Bo czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją najmocniejszą cechą. To potrzeba była powodem zmiany diety. A mięso jest ważnym elementem diety współczesnego człowieka, czy ci się to podoba czy nie.