Wpis z mikrobloga

@kot-saksofonista: tak jak wyżej napisałem - 57 stopni, być może na moment temperatura podskoczyła do 59 przez ubogi system domowego sous vide :) generalnie najlepsze w takim gotowaniu jest to, że zawsze wychodzi dokładnie takie jakie chcesz - można je powtórzyć milion razy. Dodatkowo sous vide rządzi dlatego, że w zasadzie w całej swojej objętości mięso jest przygotowane dokładnie tak samo i ma niesamowitą strukturę. Nie da się tego osiągnąć na
Pobierz
źródło: comment_vi2z1AZG2roMFBlhXExzuSfn47hi9t32.jpg
@aanndrzej: wstawiasz garnek po śniadaniu i ze trzy razy do niego podchodzisz - to nie kosztuje w zasadzie żadnej pracy a uwierz, że warto :) dwa lata temu jadłem takiego steka w jakiejś knajpie i od tamtego czasu innych nie ruszam. Obsmażam również na grillowej, chyba że mam nieco więcej czasu to palnikiem, ale ten który mam nadaje się raczej do deserów a nie do mięsa ;]
@apee: dla siebie i dla różowej, ona siedzi głównie w ciastach i w deserach a ja w głównych. Dla mnie to największa forma relaksu - wino, muzyka i kuchnia. Nic innego w życiu nie potrafię :)
Swoją drogą ten obiad nazwałbym błyskawicznym - przygotowanie dwóch batatów to kwestia obrania ich, pokrojenia i wynurania w marynacie - 10 minut? przy mięsie siedzisz maksymalnie 5 minut (wyjąć z worka i zapakować do innego