Wpis z mikrobloga

Hej wam, wybieram się w weekend z #wroclaw do Darłowa i zastanawiam się którą trasę wybrać. Google podpowiada dwie:
1. Przez Leszno, Poznań, Piłę i Szczecinek
2. Zielona Góra, potem S3 do Szczecina i S6 w stronę Koszalina
Druga trasa ponad 100km dłuższa ale czasowo wychodzi podobnie. I teraz pytanie którą wybrać, nie jechałem tymi trasami jeszcze i dlatego chciałbym się zapytać was co będzie lepsze w wyborze, chyba że są lepsze możliwości które google nie wskazało.
Pozdrawiam :)
#drogi #motoryzacja #morze
źródło: comment_45UfDz3eAr4BSciImEbpl9GIaR4X22H7.jpg
  • 18
@dawid90u: To zależy jak wolisz jechać.
trasa leszno piła to będą w sporej części albo korki albo zadupia i wioski.
Jak się nie śpieszysz to spoko trasa turystyczna.

S6 i DK6 to trasa dużo szybsza pod względem średniej prędkości i mniej męcząca.
@dawid90u: Poznań - Piła - Szcecinek, nie pojedziesz szybciej niż te 100km/h, wpłynie to na spalanie, ja mieszkam w Poznaniu i jezdze czesto do Słupska, natomiast z Poznania jeżdze do oddzialu ktory mamy pod Szczecinem i Gorzów - Szczecin jest kawał dobrej autostrady, więc zależy jak wolisz, komfortowo ale kosztownie (tu mowa o paliwie), czy wolniej po gorszej drodze i z mniejszym wydatkiem na paliwo.
@dawid90u: IMO jakbym jechał nocą to bym jechał najkrótszą trasą - z małym ruchem można spokojnie sobie jechać, nawet przez wiochy można 70 (czyli 10 ponad limit) jechać, przejedziesz 100km mniej więc na pewno mniej spalisz (pod warunkiem że do zwalniania do wioch wykorzystasz hamowanie silnikiem, a nie jak co poniektórzy luz i hamulec xD). Ale w dzień S3, aby uniknąć niepotrzebnego ruchu.

Pytanie tylko na ile poważne są roboty drogowe
dawid90u


@dawid90u: czas przejazdu wynika pewnie z tych robót zaznaczonych na mapie, ale jak pojedziesz w nocy (jak mam trasę 300-400km to właśnie ruszam tak 2-3 nad ranem) jak radzi kolega @Eau-Rouge to na pewno będzie szybciej i ekonomiczniej :)
@JohnMarkII
@dawid90u
Ja tez jechalem w tamtym roku z Wro przez Zielona Gore S3 i tam pod Szczecin i S6/A6 w okolice Kolobrzegu. W tygodniu, wyjazd kolo 6 rano, na miejscu kolo 13. Za Lubinem byl spory remont ale przejezdnosc dobra, potem fragment S3 w budowie i srednio 60km/h przez kilkadziesiat kilometrow ale tak poza tym to tempomat 120-180 i jeszcze przerwa w Maku pod Szczecinem.
@mirko_efekt: Jak skończą S3 to wtedy trasa będzie git i wtedy bym się nie zastanawiał jak jechać :)
@stg44: Dzięki za wskazówkę, także wybiorę trasę przez Poznań. Nie nie, ja z Wrocławia i nie znam tamtejszych dróg.
@dawid90u: a to wybacz, nie doczytalem :D no ogolnie szczecin koszalin tez roboty i co chwile miejscowości, kręte drogi i suszarki policyjne, także nie polecam

ale jak wyjezdzasz o godzinie 4 to trasa s3 wcale nie bedzie taka zła moim zdaniem, kolo zielonej bedziesz po ? ( @samol94 ile tobie mija z wrocławia do s3 tej dwupasmowej) tak wiec moze nie byc wcale takiego tłoku, potem ominiesz gorzow, dobre 200 km
@dawid90u
korki w Gorzowie potrafią mieć 10km
długości ale można ominąć to jadac starą 3
a trasa miedzy Wro a Sulechowem czyli wjazdem na s3 to 2.5h jazdy; slalomy, objazdy, słabe oznakowanie i debile na drodze :v