Wpis z mikrobloga

#dziwnahistoria #wykop #paczkomaty #akwizytorzy #daneosobowe #cotusieodpierdziela #pytanie

Witajcie Mirki i Mirabelki

tl:dr;


Dziś przytrafiła mi się dziwna historia. Jakiś czas temu wysyłałem coś pewnej Mirabelce za pośrednictwem paczkomatów, nasz kontakt opierał się tylko o wykop (głównie PW - tam wymieniliśmy się danymi takimi jak nr konta bankowego, adres, nr telefonów itp). Wszystko poszło sprawnie i oboje o całej sprawie w sumie zapomnieliśmy. Dziś wchodzę na wykop a tu wiadomość od wspomnianej Mirabelki:

Witam, przed chwila dzwonil ktos do mnie, przedstawiciel z philipiaka. Piszę,ponieważ... dopiero po fakcie skojarzylam,ze przedstawil sie Twoim imieniem i nazwiskiem. Co tu sie...? Jak slysza philipiak to od razu się rozlaczam.


Wydaje nam się to bardzo dziwne, nasze wspólne dane przeszły przez wykop i manadżer paczkomatów w celu wygenerowania etykiety.

Nr tel.z którego dzwonili 48 679 42 06 - sprawdziłem w google i faktycznie sporo zgłoszeń o ankieterach z w/w firmy

Sprawa wydaje się nam dziwna z kilku powodów:
- zarówno moje imię i nazwisko jest na tyle nietypowe że znalezienie drugiej osoby o tych danych porównałbym do odnalezienia świętego gralla (do śmieszków: nie, nie jestem żaden Brajan Psikuta czy coś tego typu)
Mirabelka uważa że właśnie ze względu na nietypowość mojego nazwiska zwróciło to jej uwagę
- dziwny "zbieg okoliczności": akurat do Niej dzwoni ktoś podając moje dane
- Mirabelka potwierdziła mi że wspomniana firma już kiedyś do niej dzwoniła więc w sumie to mogłoby tłumaczyć skąd mają jej numer
- ja swój aktualny numer telefonu mam od około 4 miesięcy

Zastanawiamy się czy możliwe jest by nasze dane gdzieś mogły sobie od tak wypłynąć np:
- wyciec z wykopu (pw)
- wyciec od inpostu (paczkomaty)
- może przez jakiegoś kuriera (wysyłałem do Niej paczkę)

Czy ktoś z Was miał lub słyszał o podobnym przypadku? Macie może jakąś teorię o co może tu chodzić?

Celowo nie podaję tutaj nicku wspomnianej Mirabelki ale mam jej zgodę by go oraz historię naszych rozmów podać moderacji w przypadku ich zainteresowania tą sprawą.

Niby nic takiego ale cała sprawa wydaje nam się trochę dziwna dlatego pozwolę sobie zawołać:

@Moderacja
@m__b
@niebezpiecznik-pl
@ZaufanaTrzeciaStrona

Z góry dziękuję za zainteresowanie, pozdrawiam!
  • 5
Jaki cel miałby sprzedawca w podszywaniu się pod znajomych danej osoby/"ofiary"? Rozsądek podpowiada przypadek - albo zakłamanie nazwiska (tj. efekt głuchego telefonu) -- mirabelka skojarzyła podobnie brzmiące nazwisko do takiego, jakie już kiedyś słyszała ;)
@niebezpiecznik-pl: dziękuję za szybką odpowiedź, też brałem to pod uwagę, wspomniana Mirabelka zapewniła mnie że aż wróciła do historii naszej rozmowy by upewnić się czy dobrze słyszała. Też biorę pod uwagę zwykłą ludzką pomyłkę ale w sumie tyle lat żyję i wiem jak cieżko jest trafić na kogoś o tym nazwisku, nie chcę Wam zajmować czasu ale jeśli chcecie to na PW mogę wysłać jak się nazywam, sami ocenicie. Raz jeszcze