Wpis z mikrobloga

Witajcie Mircy! Jest może taka trochę smutnawa historia, że wczoraj zmarł mój ojciec. Teraz muszę poogarniac jakieś sprawy z zamknięciem jego konta bankowego, zakończenie umowy na telefon, zakończenie polisy ubezpieczeniowej auta i pozbycie się samochodu. Co mam teraz robić, chodzić po wszystkich placówkach z aktem zgonu i wszystko bez problemu pozalatwiaja, czy ajk? Samochód mogę zezłomować, lub sprzedać jak swoj, czy jakieś utrudnienia mnie czekaja? Poza tym ubezpieczenie na mój samochód i mój abonament telefoniczny też były na ojca, jak załatwić żeby to przepisać na sieboe? #prawo #pogrzeb #pytaniedoeksperta #smierc
  • 6
@bubuzel: Wyrazy współczucia. Ja bym po kolei dzwonił i pytał jak to załatwić. Na pewno nie jesteś pierwszym, który będzie dzwonić z takimi pytaniami, więc pewnie dostaniesz konkretne odpowiedzi.
@bubuzel: niektóre rzeczy na akt zgonu załatwisz (np. abonamenty wszelakie) ale samochu np. nie, musisz najpierw iść do sądu, żeby przeprowadzić postępowanie spadkowe. A to niestety trochę trwa.
@bubuzel: Wyrazy współczucia. Jeżeli chodzi o umowę na telefon wystarczy akt zgonu i można zrobić cesje czy jak to tam się zwie. Co do nieruchomości i tego typu spraw prawdopodobnie musi się odbyć standardowa procedura sądowa jeżeli chodzi o prawo spadkowe. Sam nie dawno przechodziłem przez to samo. Niestety trochę jest latania od okienka do okienka tego nie przeskoczysz niestety. Trzymaj się!