Wpis z mikrobloga

Jako Wroclawianin chcialbym odniesc sie do kwestii mojego miasta:

Wroclaw jest na tle Polski miastem wyjatkowym, poniewaz swoja tozsamosc zbudowal na historii 3 narodow: polskiego, niemieckiego i czeskiego.

Wroclaw jest miastem otwartym i tolerancyjnym, gdyz zasiedlili je mieszkancy wielu rejonow Polski (glownie ludzie z Polski Centralnej), ludzie ci wspolnymi silami miasto odbudowali z gruzow, przejmujac poniemieckie dziedzictwo architektury i tkajac na nim nowe slady powojennej Polskosci.

Miasto dzisiaj jest swietnym miejscem do zycia wlasnie dlatego, ze wciaz jest otwarte na roznorodnosc mieszkancow, na ich tradycje i indywidualne cechy. Z wielka grupa Ukraincow, Hiszpanow, Koreanczykow, Niemcow, Wlochow czy Brytyjczykow chcemy zbudowac dobry i szczesliwy dom dla kazdego.

Warszawa swoja tozsamosc buduje na heroicznym powstaniu roku 44 i wspolczesnie na wielkim biznesie, Krakow na prapolskiej historii i dziedzictwie kulturowym, natomiast my - Wroclawianie - na radosci zycia w otoczeniu szanujacych sie ludzi.

Gdy politycy w Warszawie chca psuc relacje miedzynarodowe z kazdym z sasiadow, my sasiadow do siebie zapraszamy. Gdy Warszawa w pogoni pracuje na wiekszego SUVa, my spedzamy beztrosko czas w kawiarni czy piwiarni, wylegujac sie na lezaku.

Oto czym jest Wroclaw.

#wroclaw #warszawa #krakow #polskiemiasta
Zyd_Suss - Jako Wroclawianin chcialbym odniesc sie do kwestii mojego miasta:

Wrocl...

źródło: comment_i3PfG5R1ph09MuBoT9zMOx8jXyP2dVfn.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
Wrocławianin nie ma się czym wyróżnić tak jak Poznaniak, Krakus, Białostoczanin, Warszawiak.

@appylan:

natomiast my - Wroclawianie - na radosci zycia w otoczeniu szanujacych sie ludzi.

@Zyd_Suss: Na Boga... poznaniak, krakus, wrocławianie.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Nie rozumiem jakiegokolwiek fenomenu nad Wrocławiem. Naprawdę. Miło to jedynie tam jest w środku tygodnia i to w wakacje. W weekendy i od października do czerwca jest spęd ludzi - za dużo ich wszędzie, to męczy. Gdziekolwiek się nie pójdzie, wszędzie ludzi nawalone w opór. Jeszcze gorzej jest z Krakowem, Warszawa w sumie podobnie. Ale nie rozumiem w Twojej treści, dlaczego szkalujesz inne miasta. Jeśli chodzi o zabytki, wygląd samego
  • Odpowiedz
Wroclaw i mieszkancy cierpia na jakiegos rodzaju bol dupy, miasto od kilku lat zyskuje na slawie w Polsce i zamiast sie cieszyc i krecic dobra atmosfere, to zaczyna sie: "A Wroclaw to, a Wroclaw tamto, nigdzie jak tutaj!".
C'mon wciaz mowimy o polskim miescie, ktore nawet kolo zachodnich to nie stalo. Fajnie ze macie kilku przyjezdnych, ale zadne to multi-kulti.
A co do Warszawy, to postaraj sie posmieszkowac jak za kilka lat
  • Odpowiedz
@Zych0l: Warszawiak splaca leasing za SUVa i mieszkanie na Targowku. Cala pensja #!$%@? xD

Jestes mile widzianym gosciem we Wroclawiu - wpadaj, napijemy sie i spedzimy milo czas!
  • Odpowiedz
@Zych0l: Warszawa zapewne sie wielu podoba, ja uwazam, ze jest to miasto brzydkie, ktore przypomina troche Moskwe. Drogich aut tam nie brakuje, ludzie lubuja sie w luksusowych dobrach (choc czesto buty dziurawe) Ja tam jestem z prowincjonalnego Wroclawia, jezdze bimbajem czy innym busem, ale iesze sie zabytkowa, "ciasna" architektura i atmosfera imprezy nawet w srodku tygodnia. Warszawa to taki SUV BMW X6 a Wroclaw to Alfa Romeo Spider. Ciezko porownac
  • Odpowiedz