Wpis z mikrobloga

#szwajcaria #gory

Dlaczego Zermatt jest tak antyludzki pod względem biwakowania? No dobra, o to mniejsza. Ale pytanie: jak się rozbiję gdzieś w górach z namiotem, na jakimś zadupiu, na lodowcu, czy coś, to i tak to będą ostro egzekwować i mnie dojadą, czy egzekucja tego wygląda tak sobie i dzieje się tylko pod schroniskami np.?
  • 22
Dlaczego Zermatt jest tak antyludzki pod względem biwakowania?


@stekelenburg5: Bo to bardzo popularne turystycznie i jednocześnie bardzo drogie miejsce. Jak by pozwalali na samowolkę to zaraz byś miał januszy z lasem namiotów zostawiających po sobie syf, a do tego miejsca oferujące normalny nocleg by nie zarobiły.

jak się rozbiję gdzieś w górach z namiotem, na jakimś zadupiu, na lodowcu, czy coś, to i tak to będą ostro egzekwować i mnie dojadą,
@4833478: można nocować oficjalnie, są inne zasady dla nocowania (1 noc, można) i biwakowania (kilka dni w jednym miejscu, nie można). Wyjątkiem jest park narodowy w Gryzonii i cały kanton Uri bo tak sobie zarządził. Tylko radzą zebrać się przed świtem, ale nie wiem czy to obowiązująca zasada czy rada żeby innym ludziom nie przeszkadzać. No i jak wyżej pisałem, nie można w lesie, ale las i tak tylko do ~2000
@manedhel: czyli poza Gryzonią, Uri i Zermatt (w każdym razie w jakichś oficjalnych przepisach rejonu Zermatt wyczytałem, że nie można). Nie chcę oczywiście biwakować w samym Zermatt ani w okolicy, raczej mnie interesuje miejsce wyżej w górach, z którego można by skoczyć na Matterhorn.
@stekelenburg5: w Zermatt w okolicach Matterhornu w ładny weekend będziesz miał od bardzo ran
tłumy ludzi próbujących zdobyć Mattterhorn. O to mi chodziło żeby sobie Zermatt darować, za bardzo turystyczne miesjce to jest. Szczególnie teraz. Powiedziałbym że Trift może być spokojny rano i jest tam teren żeby się rozbić, ładnie widać stamtąd Matterhorn i nikt nie będzie tamtędy szedł raczej. Trift jest po drodze na Zinalrothorn.
@manedhel: akurat nie muszę tam być w weekend, ale na Matterhorn wyleźć by się przydało, więc półśrodki typu biwak w Trift raczej nie są opcją. No ale git, jeżeli nocleg od wieczora do ranka jest dozwolony nieoficjalnie, to jest to jakiś punkt zaczepienia.
Dlaczego Zermatt jest tak antyludzki pod względem biwakowania?


@stekelenburg5: bo razi to ich poczucie estetyki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No dobra, o to mniejsza. Ale pytanie: jak się rozbiję gdzieś w górach z namiotem, na jakimś zadupiu, na lodowcu, czy coś, to i tak to będą ostro egzekwować i mnie dojadą, czy egzekucja tego wygląda tak sobie i dzieje się tylko pod schroniskami np.?


@stekelenburg5: kula
nie dziwie się, ale mogliby po prostu latać dronami i strzelać do tych co śmiecą, a nie kulturalnych Polaczków, co nie mają hajsu, żeby zanocować inaczej :(


@stekelenburg5: tak będzie w akapie. niestety, praktyki monopolistyczne państwa nie przewidują innowacji w tym zakresie ( ͡° ʖ̯ ͡°)