Wpis z mikrobloga

#szwajcaria #gory

Dlaczego Zermatt jest tak antyludzki pod względem biwakowania? No dobra, o to mniejsza. Ale pytanie: jak się rozbiję gdzieś w górach z namiotem, na jakimś zadupiu, na lodowcu, czy coś, to i tak to będą ostro egzekwować i mnie dojadą, czy egzekucja tego wygląda tak sobie i dzieje się tylko pod schroniskami np.?
  • 22
@stekelenburg5 Jak wybierzesz na nocleg zaciszne miejsce, rozbijesz biwak po cichu a najlepiej po zmroku to raczej małe prawdopodobieństwo odwiedzin nieproszonych gości, moim zdaniem czy to Szwajcaria czy Polska żadna różnica. Osobiście odbyłem na rowerze z sakwami kilka wypraw przejechałem pół europy i nigdy nie miałem nieprzyjemności z tytułu rozbicia namiotu tudzież noclegowania pod chmurką. Grunt to nie rzucać się w oczy i nie włazić na prywatne posesje..( ͡° ͜ʖ
@stekelenburg5: Jak podejdziesz wyżej, to nie ma problemu. Np. na Gornergrat, przy szlaku do Monte Rosa Hutte, nie było żadnych problemów a rano owce budziły. A jak jeszcze wyżej, na lodowcu, to już niczym się przejmuj.
Z kolei przy schronisku to za samo siadanie na ławkach i zajadanie własnego prowiantu (a nie kupowanie) to gonili.