Wpis z mikrobloga

Pożegnałem się dziś z ojcem. Cztery nieprzespane noce, i cztery dnie w których mój staruszek walczył ostatnimi siłami o jeszcze kilka minut. Czekałem razem z nim aż wróci mój brat, i dzielnie wytrwal do tego momenty by zobaczyć nas obu ostatni raz.

Cieszy mnie to, ponieważ wiem że ani starszy, ani ja nie gniewalibysmy się na niego, ale bałem się ze jego gryzlyby wyrzuty gdyby tata odszedł bez jego obecności.

Miesiąc temu gdy wyjeżdżałem nad morze do pracy, tata wyglądał tak jak na zdjęciu. Walczył od roku z rakiem, ale wszystko szło ku lepszemu. Gdy wróciłem tydzień temu, ważył tylko 40 kilo i pozostała mu tylko siła wewnętrzna. To boli najbardziej, że organizm został zniszczony tak nagle.

Nie wiem czy Bóg istnieje, w końcu dowiem sie tego pewnie dopiero po śmierci, ale wierzę że nasi przodkowie gdzieś tam nad nami czuwają, i gdy tylko opuscimy ten nasz ziemski padół, przyjmą nas w swoje wesołe grono. Tak więc nie smucę się, bo wiem że kiedys ze staruszkiem sie tam zobaczę, w końcu każdy z nas odejdzie do krainy przodków, a i on nie chciałby żeby ktokolwiek był smutny z jego powodu.

Największym moim problemem jest teraz przekazanie tej informacji prababci, starowinki która juz pochowala swoje dzieci, a moich dziadków, a teraz musi pożegnać swojego wnuka. Nie wiemy jak to zrobic, ale jakoś sobie poradzimy.

Na koniec tych moich przemyśleń chciałem podziekowac pielegniarkom i pielegniarzom, bo to cholernie brudna i smutna robota, która też musiałem wykonywać przez te ostatnie dni i dopiero teraz zobaczyłem w małym stopniu z czym to się je.

I jeśli sa tu mirki lub mirabelki którzy są w podobnej sytuacji, lub jeśli nieszczęśliwy los sprawi że tez się wam cos takiego przytrafi, to piszczie śmiało, chętnie pomogę i wysłucham.

A na koniec mój staruszek, z którego jestem dumny i wiem że teraz gdzieś tam dobrze sie bawi

#przemyslenia #zdrowie #feels #filozofia #zycie #stoicyzm
Procyon95 - Pożegnałem się dziś z ojcem. Cztery nieprzespane noce, i cztery dnie w kt...

źródło: comment_LkDTZHQobIC9XMmNLYAGmrl1DdKf0H2z.jpg

Pobierz
  • 41