Wpis z mikrobloga

#podrozujzwykopem #podroze #jedziemnapolnoc #roadtrip #finlandia #rovaniemi #arktyka

Wyprawa na Nordkapp dzień 4

Poprzedni wpis:
http://www.wykop.pl/wpis/26107987

Jutro z rana mijamy koło podbiegunowe i wjeżdżamy do Arktyki. Dziś jadłem double quarter pounder with cheese (podwójny cheeseburger?) w najbardziej na północ wysuniętym McDonald's. Tutaj zamówienie fińska dupera do stolika przynosi xD widziałem #!$%@? renifery. Więc robi się grubo.

Z dobrych newsów: dowiedziałem się, że #roaming w #play jest za darmo i zabiera mi minuty i smsy z pakietu nielimitowanych minut i smsow. A internetu z pakietu mam 1.25 GB (ogólnie mam 35 GB), później 4 gr/MB. Wiec jest spoko.

Ciągle mnie zadziwia kultura jazdy. Jeżdżę z max dozwolona prędkościa. Jak mnie wyprzedzają, to później jadą 10 km/h szybciej, więc nie ma #!$%@?. W Polsce to by mnie na widlach wyniesli za taką jazdę xD a tiry maja jakiś większy limit, pewnie ze 100 km/h.

Jechalem też takimi typowymi fińskimi leśnymi drogami - rajdy na nich to musi być frajda.

Za zdjęciu nie wiem, co to, chyba jakiś pas startowy, jeden z dwóch, jakimi jechałem.

Elo 300 wódka czysta
  • 5