Wpis z mikrobloga

@kozaqwawa: napuszczałem linie? () Jeśli pytasz o to jak robiłem te cienkie linie na pancerzu to niestety nie obczailem jeszcze lepszej techniki niż po prostu najmniejszym pędzlem powstrzymując drżenie rąk xD. Wiem, że jeszcze za mało rozcieńczam farbki ale się dopiero uczę
@kozaqwawa: Tzn jestem na etapie odkrycia farb typu "Nul Oil" i "Agrax Eartchshade" więc nimi robię wszystkie cienie i np te linie , runy na amuletach. A do tego jak rozjaśniać kontury jeszcze nie doszedłem oprócz łopatologicznych technik. "Oblekanie lakierem a potem wash na olejnej albo panel liner"... Chyba jeszcze nie grypsuje za dobrze bo nie kumam.... ! Ale do frajerów nie pójdę #pdk
Agrax Eartchshade i Nuln oil


@Mike_Vining: no to takie własnie washe/panel linery cytadeli. Co do lakieru to jest taka technika ze jak pomalujesz wszystko kolorem jak chciałeś to zabezpieczasz to lakierem akrylowym (np. vallejo błysk/mat/satyna varnish ewentualnie sidoluxem) a potem nakładasz washe olejne czy panel linery (po zabezpieczeniu lakierem farba olejna nie "wgryza się" w akrylową)
@kozaqwawa: No aerograf już chciałem kupić ale za dużo ostatnio i tak wydałem na te nowe hobby więc powstrzymałem się w ostatniej chwili xD. Ale z czasem na pewno rozwinę swój kącik modelarski o to urządzenie. Co do @anussatanus - ta ksywa nie brzmi jak bym chciał rozmawiać z jej właścicielem () #trochecykam xD
@Mike_Vining: @kozaqwawa: Wywołaliście wilka z lasu ( ͡° ͜ʖ ͡°) bardzo fajnie Ci wyszło i lepiej od tego co ja robię xD ja zacząłem malować w sumie bardzo prosto, przy kilkudziesięciu figurkach do malowania nie chce mi się ich pieścić. Dlatego maluje bazą, zapuszczam washa nuln oil, robię dwa razy suchy pędzel. Raz z farbą na highlightsy i farba bazową 50/50, a drugi raz delikatniej farbą
anussatanus - @Mike_Vining: @kozaqwawa: Wywołaliście wilka z lasu ( ͡° ͜ʖ ͡°) bardzo ...

źródło: comment_13PB9PASCcXXObjswJoZ1xsRpfRNBlzN.jpg

Pobierz
Jako że wilczki spotkały się z przychylnym odbiorem mirko społeczności to wołam @Behemoth- bo to dzięki jego dobrym radom ustrzegłem się błędów początkującego malarza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polecam tego użytkownika.
@anussatanus: Zacny efekt jak na szybkie malowanie. Właśnie spojrzałem na moje miejsce pracy i się skapnąłem, że kupiłem pędzel do dry brush xD Więc na dzisiejszych figsach obczaję nowe techniki. O tym pokrywaniu lakierem jeszcze muszę poczytać albo obejrzeć na youtube bo się z tym nie spotkałem wcześniej.