Wpis z mikrobloga

Mam w ogrodzie pająka niedojdę. Wybudował sobie sieć na skraju mojego tarasu i bezskutecznie od 3 dni czeka na ofiarę.
Wychodząc rano na kawkę i papierosa omijam ostrożnie jego sieć, przeganiam koty - mimo mojej pomocy ciągle pusto w sieci. Parząc rano kawę zabiłem zwykłą muchę i już miałem ją wyrzucać ale wtedy przypomniał mi się mój nowy lokator.
Delikatnie przeniosłem martwą muchę na taras i spuściłem mu z góry prosto w sieć.
Pająk zareagował szybko, z dumą ją sobie owinął pajęczyną i teraz siedzi przytulony pękając z dumy. Mucha dwa razy większa niż on.

Tak to ja, opiekun dzikich pająków.

#truestory #przemysleniazdupy #pajaki
  • 93
@Ssslave Dziś rano strasznie #!$%@?ła mnie osa... Pchała mi się na twarz, do kawy, do jedzenia i ogólnie nie dała się wygonić, więc ogłuszyłem ją gazetą i myk do sieci krzyżaka. Piłem kawę i obserwowałem jak ta suka dostaje od pająka zasłużoną karę. Polecam ten stan ( ͡ ͜ʖ ͡) Pająk pewnie też ( )
@Ssslave: Ja jak byłem mały i mieszkałem w starym drewnianym domu, to miałem na łączeniach drewnianych ścianek z zewnątrz dużego ładnego krzyżaka, który uplótł sobie sieć przy słupie antenowym. Że u mnie much było od groma, bo sąsiad obok miał duże gospodarstwo, to nauczyłem się je łapać (choć i tak było trzeba je co jakiś czas eliminować i topić) to w zamiast żeby je topić w misce, trzymałem złapaną muchę temu
@Ssslave: O! Ja miałam przerażającą przygodę, w której pająk był moim wybawcą. Wieczorem do pokoju wleciała komarnica warzywna, ten byk ogromny z długimi łapami. Odbijał się od sufitu, a trudno z tym cokolwiek zrobić bo lata dość szybko i dobrze wchodzi w zakręty. Aż tu nagle jebut wpadł w sieć jakiegoś pajęczego ziomka, który sobie uplótł sobie sieć gdzieś w kącie pomieszczenia, korzystając z rury od grzejnika. Nigdy wcześniej go w