Wpis z mikrobloga

Wrocław, 1 sierpnia. Na manifestację urządzoną rzekomo w celu uczczenia walczących w Powstaniu Warszawskim przychodzą cztery osoby. Stają w milczeniu z kartkami "Nigdy więcej faszyzmu! Nigdy więcej wojny", "Pamięć i cześć Powstańcom Warszawskim", "Pamięć i cześć cywilnym ofiarom Powstania Warszawskiego!" - hasłami, z którymi, wydawałoby się, każdy Polak powinien się zgodzić bez wahania. Zostają zwyzywane, fizycznie zaatakowane, kartki im wyrywają. Policja (obecna w postaci kilku zalwdwie funkcjonariuszy) wyprowadza ich z manifestacji.

Zgadnijcie, kto ma jutro przesłuchanie na policji i postawione zarzuty z art. 52 § 2 pkt. 1 kw? (Przeszkadzanie w manifestacji).


Apologetów partii rządzącej uprzejmie proszę o wytłumaczenia, jak to jest w porządku, z duzą ciekawości oczekuję waszych wygibasów. Z jeszcze większym apologetów kwiatu polskiego kibolstwa usprawiedliwiających atakowanie spokojnie stojących ludzi.

#wroclaw #policja #obywatelerp #komunaplus #patologiazmiasta #bekaznarodowcow #polityka
Andreth - Wrocław, 1 sierpnia. Na manifestację urządzoną rzekomo w celu uczczenia wal...
  • 26
"Nigdy więcej faszyzmu! Nigdy więcej wojny", "Pamięć i cześć Powstańcom Warszawskim", "Pamięć i cześć cywilnym ofiarom Powstania Warszawskiego!" - hasłami, z którymi, wydawałoby się, każdy Polak powinien się zgodzić bez wahania.


@Andreth: Czemu Polacy mają się zgadzać z hasłem "nigdy więcej wojny!"? Mają się poddawać przed każdym zagrożeniem? Czemu nie napisali oni "nigdy więcej napaści na Polskę"?
Zaraz się dowiem, że faszyzm to synonim słowa nazizmu albo, ze nie ma między nimi różnicy, lecz nie jest to prawda.


@George_Patton: Następny specjalista. Encyklopedia PWN:O istotę nazizmu toczą się spory: jest on traktowany jako niemiecki radykalny wariant faszyzmu lub jako jedna z odmian totalitaryzmu w Europie. https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/nazizm;3946339.html

Chcesz sie kłócić z encyklopedyczną definicją, proszę bardzo, ale beze mnie. Dżentelmeni nie spierają sie o fakty, a fakty są takie, ze
który cokolwiek wie o wojnie ma świadomość, że jest to najgorsza rzecz, jaka może się zdarzyć.


@Andreth: Nie kłam. Czy dla Brytyjczyków wojna była gorsza, niż okupacja dla Polaków i Żydów? Czy lepiej się bronić, czy pozwolić napastnikowi wywozić miliony obywateli do obozów koncentracyjnych?

Bo zapewne sobie też nie życzą, by to Polska napadala na kogokolwiek.


A może dlatego, że źle życzą Polsce? W końcu oni nie chcą żadnej wojny, nawet
Czy dla Brytyjczyków wojna była gorsza, niż okupacja dla Polaków i Żydów?

@Erwin30: Ale nie ma sensu tak stawiać sprawy. Obie rzeczy są #!$%@?. Wojny rzeczywiście czasem są koniecznością i czasem się mimo wszystko opłacają, lecz co w tym dziwnego by marzyć, że fajnie by było jakby tak nie musiało być i wojen nie było?
Wojny rzeczywiście czasem są koniecznością i czasem się mimo wszystko opłacają, lecz co w tym dziwnego by marzyć, że fajnie by było jakby tak nie musiało być i wojen nie było?


@kolnay1: Faktycznie, w marzeniach nie ma nic dziwnego. O ILE MA SIĘ 10 LAT i żyje na koszt rodziców.

Ktoś, kto pcha się z butami w politykę, a Obywatele RP właśnie tak robią i prawdopodobnie to o nich jest
@Erwin30: To co piszesz nie ma nic do rzeczy. Dla niektórych patrzenie na wojnę przez pryzmat opłacalności jest obrzydliwe i nie ma w tym zupełnie nic dziwnego, a jeśli naprawdę cię to dziwi to odsyłam do jakiejkolwiek literatury traktującej o realiach wojennych. Może rzeczywiście jest w tym trochę naiwności, ale jeżeli myślisz, że w tym haśle jednoznacznie chodzi o to, żeby zgodzić się na ewentualną okupację i zupełnie się rozbroić, to
Dla niektórych patrzenie na wojnę przez pryzmat opłacalności jest obrzydliwe i nie ma w tym zupełnie nic dziwnego, a jeśli naprawdę cię to dziwi to odsyłam do jakiejkolwiek literatury traktującej o realiach wojennych.


@kolnay1: Takie osoby niech trzymają się z daleka od polityki. Tak samo jeśli ktoś brzydzi się krwią, to niech nie pcha się na chirurgię.

Może rzeczywiście jest w tym trochę naiwności, ale jeżeli myślisz, że w tym haśle
@Andreth: Chyba sobie żartujesz. Posługujesz się jakimś anonimowym wpisem, bez autora z Encyklopedii PWN. No bez żartów. Wśród badaczy doktryn politycznych występuje znaczne rozróżnienie tych dwóch systemów i każdy myślący człowiek nie będzie nazywał faszyzmu nazizmem i vice versa bo różnice są ogromne. I tak najwidoczniej jestem "specjalistą" jak to ironicznie ujęłaś, bo o historii doktryn politycznych sporo w swoim życiu przeczytałem i byłbym gotów zmierzyć się na argumenty dlaczego faszyzm
@Andreth: ludzie czemu wy się tu kłócice czy nazizm czy faszyzm, wymyślacie argumenty. Wg mnie "lewakometr" wywalił do końca skali tak że nawet dzieci się zorientowały ze coś jest nie halo i żadne hasła (nawet te słuszne) na kartkach tego nie zmienią. Ślepy by z kilometra zauważył ze to prowokacja. Tyle w temacie.
@FotDK: @viktorPL: @sEB-q: "Prowokują" was stojący spokojnie ludzie z niekonfrontacyjnymi hasłami? Nie mają prawa przebywać na ulicach? Co jeszcze was "prowokuje"?

jeśli nie da się z nim dyskutować


No niesamowite próby dyskusji widzimy na filmie. Widzisz, te osoby by chętnie podyskutowały. Tylko jakoś nie miały z kim.

Posługujesz się jakimś anonimowym wpisem, bez autora z Encyklopedii PWN.


@George_Patton: Nie wiem, ile masz lat, ale w moim pokoleniu przywykliśmy,