Wpis z mikrobloga

Wrocław, 1 sierpnia. Na manifestację urządzoną rzekomo w celu uczczenia walczących w Powstaniu Warszawskim przychodzą cztery osoby. Stają w milczeniu z kartkami "Nigdy więcej faszyzmu! Nigdy więcej wojny", "Pamięć i cześć Powstańcom Warszawskim", "Pamięć i cześć cywilnym ofiarom Powstania Warszawskiego!" - hasłami, z którymi, wydawałoby się, każdy Polak powinien się zgodzić bez wahania. Zostają zwyzywane, fizycznie zaatakowane, kartki im wyrywają. Policja (obecna w postaci kilku zalwdwie funkcjonariuszy) wyprowadza ich z manifestacji.

Zgadnijcie, kto ma jutro przesłuchanie na policji i postawione zarzuty z art. 52 § 2 pkt. 1 kw? (Przeszkadzanie w manifestacji).


Apologetów partii rządzącej uprzejmie proszę o wytłumaczenia, jak to jest w porządku, z duzą ciekawości oczekuję waszych wygibasów. Z jeszcze większym apologetów kwiatu polskiego kibolstwa usprawiedliwiających atakowanie spokojnie stojących ludzi.

#wroclaw #policja #obywatelerp #komunaplus #patologiazmiasta #bekaznarodowcow #polityka
Andreth - Wrocław, 1 sierpnia. Na manifestację urządzoną rzekomo w celu uczczenia wal...
  • 26
  • Odpowiedz
@ghostface: @Andreth: takich manifestacji nie organizują przypadkowi ludzie ani przypadkowi nie wchodzą z zamiarem wywołania efektu. Za długo siedziałem w tych klimatach, by nie wiedzieć, że państwo się zapewne znali i stąd reakcja - ot persona non grata. To samo się dzieje, gdy ktoś wejdzie z niewinnym hasłem na drugą stronę barykady, ale zostanie rozpoznany.

Oczywiście - pewnie jakiś debil uznał to hasło za zbyt lewackie i też się podłączył
  • Odpowiedz
@Andreth no jeżeli masz 15 lat to encyklopedia może być podstawowym źródłem, ale później z niej nie wypada korzystać, bo wiedza jest tam przekazana w sposób zbyt ogólny. Faszyzm jakkolwiek z pozoru podobny do nazizmu, tak jednak różnił się od niego w wielu kwestiach, zaś faszyzm hiszpański różnił się już całkowicie.
  • Odpowiedz
@Andreth: nie było mnie tam, nie wiem co było wcześniej ani później,na podstawie samego artykułu i nagrania nie mogę zakładać że do czegoś więcej nie doszło, a nagrane zostało tak spreparowane ze " źli narodowcy czepiają się "spokojnych ludzi" , wiesz że w prowokacji chodzi o intencje. Spokojni ludzie stojący z takimi napisami nie wzbudzili by takiej sensacji, wiec coś musiało być na rzeczy. Nie uwierzę również w złe intencje uczestników
  • Odpowiedz
no jeżeli masz 15 lat to encyklopedia może być podstawowym źródłem, ale później z niej nie wypada korzystać, bo wiedza jest tam przekazana w sposób zbyt ogólny. Faszyzm jakkolwiek z pozoru podobny do nazizmu, tak jednak różnił się od niego w wielu kwestiach, zaś faszyzm hiszpański różnił się już całkowicie.


@George_Patton: WIdzę, że muszę wytłumaczyć, do czego służy encyklopedia. Otóż jej podstawową funkcją nie jest 'przekazywanie wiedzy'. Do tego są podręczniki
  • Odpowiedz
@Andreth: ty myślisz że mnie obchodzą twoje wypociny? Nie odnosisz się do żadnych racjonalnych argumentów, odpowiadasz tylko na to na co masz ochotę, zacięłaś się i cały czas powtarzasz tylko o biednych spokojnie stojących ludziach a już wiemy że to Obywatele RP wiec bojówka totalnie zdebilniałej histerycznej opozycji . Prowokujecie a później się dziwicie że jest reakcja. Walczycie o niby wolność a sami tą wolność ograniczacie innym a więc hipokryzja na
  • Odpowiedz