Wpis z mikrobloga

Wrocław, 1 sierpnia. Na manifestację urządzoną rzekomo w celu uczczenia walczących w Powstaniu Warszawskim przychodzą cztery osoby. Stają w milczeniu z kartkami "Nigdy więcej faszyzmu! Nigdy więcej wojny", "Pamięć i cześć Powstańcom Warszawskim", "Pamięć i cześć cywilnym ofiarom Powstania Warszawskiego!" - hasłami, z którymi, wydawałoby się, każdy Polak powinien się zgodzić bez wahania. Zostają zwyzywane, fizycznie zaatakowane, kartki im wyrywają. Policja (obecna w postaci kilku zalwdwie funkcjonariuszy) wyprowadza ich z manifestacji.

Zgadnijcie, kto ma jutro przesłuchanie na policji i postawione zarzuty z art. 52 § 2 pkt. 1 kw? (Przeszkadzanie w manifestacji).


Apologetów partii rządzącej uprzejmie proszę o wytłumaczenia, jak to jest w porządku, z duzą ciekawości oczekuję waszych wygibasów. Z jeszcze większym apologetów kwiatu polskiego kibolstwa usprawiedliwiających atakowanie spokojnie stojących ludzi.

#wroclaw #policja #obywatelerp #komunaplus #patologiazmiasta #bekaznarodowcow #polityka
Andreth - Wrocław, 1 sierpnia. Na manifestację urządzoną rzekomo w celu uczczenia wal...
  • 26
  • Odpowiedz
@Andreth aż żal na to patrzeć,polacy powinni się w tym dniu jednoczyć niezależnie od tego na kogo głosują,a skrajna prawica jak zwykle tylko umie robić #!$%@?...( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
"Nigdy więcej faszyzmu! Nigdy więcej wojny", "Pamięć i cześć Powstańcom Warszawskim", "Pamięć i cześć cywilnym ofiarom Powstania Warszawskiego!" - hasłami, z którymi, wydawałoby się, każdy Polak powinien się zgodzić bez wahania.


@Andreth: Czemu Polacy mają się zgadzać z hasłem "nigdy więcej wojny!"? Mają się poddawać przed każdym zagrożeniem? Czemu nie napisali oni "nigdy więcej napaści na Polskę"?
  • Odpowiedz
@Andreth bo jaki związek ma faszyzm z powstaniem warszawskim? Chyba tylko taki, że niemiecka żandarmeria używała włoskich czołgów w czasie jego tłumienia. Zaraz się dowiem, że faszyzm to synonim słowa nazizmu albo, ze nie ma między nimi różnicy, lecz nie jest to prawda.
  • Odpowiedz
Zaraz się dowiem, że faszyzm to synonim słowa nazizmu albo, ze nie ma między nimi różnicy, lecz nie jest to prawda.


@George_Patton: Następny specjalista. Encyklopedia PWN:O istotę nazizmu toczą się spory: jest on traktowany jako niemiecki radykalny wariant faszyzmu lub jako jedna z odmian totalitaryzmu w Europie. https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/nazizm;3946339.html

Chcesz sie kłócić z encyklopedyczną definicją, proszę bardzo, ale beze mnie. Dżentelmeni nie spierają sie o fakty, a fakty są takie, ze
  • Odpowiedz
który cokolwiek wie o wojnie ma świadomość, że jest to najgorsza rzecz, jaka może się zdarzyć.


@Andreth: Nie kłam. Czy dla Brytyjczyków wojna była gorsza, niż okupacja dla Polaków i Żydów? Czy lepiej się bronić, czy pozwolić napastnikowi wywozić miliony obywateli do obozów koncentracyjnych?

Bo zapewne sobie też nie życzą, by to Polska napadala na kogokolwiek.


A może dlatego, że źle życzą Polsce? W końcu oni nie chcą żadnej wojny, nawet
  • Odpowiedz
Czy dla Brytyjczyków wojna była gorsza, niż okupacja dla Polaków i Żydów?

@Erwin30: Ale nie ma sensu tak stawiać sprawy. Obie rzeczy są #!$%@?. Wojny rzeczywiście czasem są koniecznością i czasem się mimo wszystko opłacają, lecz co w tym dziwnego by marzyć, że fajnie by było jakby tak nie musiało być i wojen nie było?
  • Odpowiedz
Wojny rzeczywiście czasem są koniecznością i czasem się mimo wszystko opłacają, lecz co w tym dziwnego by marzyć, że fajnie by było jakby tak nie musiało być i wojen nie było?


@kolnay1: Faktycznie, w marzeniach nie ma nic dziwnego. O ILE MA SIĘ 10 LAT i żyje na koszt rodziców.

Ktoś, kto pcha się z butami w politykę, a Obywatele RP właśnie tak robią i prawdopodobnie to o nich jest
  • Odpowiedz
@Erwin30: To co piszesz nie ma nic do rzeczy. Dla niektórych patrzenie na wojnę przez pryzmat opłacalności jest obrzydliwe i nie ma w tym zupełnie nic dziwnego, a jeśli naprawdę cię to dziwi to odsyłam do jakiejkolwiek literatury traktującej o realiach wojennych. Może rzeczywiście jest w tym trochę naiwności, ale jeżeli myślisz, że w tym haśle jednoznacznie chodzi o to, żeby zgodzić się na ewentualną okupację i zupełnie się rozbroić, to
  • Odpowiedz
Dla niektórych patrzenie na wojnę przez pryzmat opłacalności jest obrzydliwe i nie ma w tym zupełnie nic dziwnego, a jeśli naprawdę cię to dziwi to odsyłam do jakiejkolwiek literatury traktującej o realiach wojennych.


@kolnay1: Takie osoby niech trzymają się z daleka od polityki. Tak samo jeśli ktoś brzydzi się krwią, to niech nie pcha się na chirurgię.

Może rzeczywiście jest w tym trochę naiwności, ale jeżeli myślisz, że w tym haśle
  • Odpowiedz
@Andreth: Chyba sobie żartujesz. Posługujesz się jakimś anonimowym wpisem, bez autora z Encyklopedii PWN. No bez żartów. Wśród badaczy doktryn politycznych występuje znaczne rozróżnienie tych dwóch systemów i każdy myślący człowiek nie będzie nazywał faszyzmu nazizmem i vice versa bo różnice są ogromne. I tak najwidoczniej jestem "specjalistą" jak to ironicznie ujęłaś, bo o historii doktryn politycznych sporo w swoim życiu przeczytałem i byłbym gotów zmierzyć się na argumenty dlaczego faszyzm
  • Odpowiedz
@Andreth: ludzie czemu wy się tu kłócice czy nazizm czy faszyzm, wymyślacie argumenty. Wg mnie "lewakometr" wywalił do końca skali tak że nawet dzieci się zorientowały ze coś jest nie halo i żadne hasła (nawet te słuszne) na kartkach tego nie zmienią. Ślepy by z kilometra zauważył ze to prowokacja. Tyle w temacie.
  • Odpowiedz
@FotDK: @viktorPL: @sEB-q: "Prowokują" was stojący spokojnie ludzie z niekonfrontacyjnymi hasłami? Nie mają prawa przebywać na ulicach? Co jeszcze was "prowokuje"?

jeśli nie da się z nim dyskutować


No niesamowite próby dyskusji widzimy na filmie. Widzisz, te osoby by chętnie podyskutowały. Tylko jakoś nie miały z kim.

Posługujesz się jakimś anonimowym wpisem, bez autora z Encyklopedii PWN.


@George_Patton: Nie wiem, ile masz lat, ale w moim pokoleniu przywykliśmy,
  • Odpowiedz