Wpis z mikrobloga

@Hoho: Gratulacje! W nagrodę wybiorę Ci losowy werset z PŚ

Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych- osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami- do zbawienia.


Rz 10,9-10
@johny-kalesonny: Ateizm dzieli się na domniemany pozytywny, wyraźny pozytywny i wyraźny negatywny.

Domniemany pozytywny polega na tym, że ateista nie wierzy w Boga.
Wyraźny pozytywny polega na tym, że ateista wierzy, że Boga nie ma.
Wyraźny negatywny polega na tym, że ateista wierzy, że Boga nie ma i twierdzi, że wszystkie religie teistyczne są fałszywe. Ostatnia definicja łapie się już de facto pod antyteizm.
@Dzonzi: Pierwotna osobliwość to zdecydowanie nie było 'nic, co wybruchło'. Czym dokładnie było - nie wiadomo.
A powstanie wszechświata to akurat miejsce gdzie nauka i religia mówią mniej więcej o tym samym, panie katolik.
@Dzonzi: Ale próbujemy, poprzez rzetelne badania i obserwacje a nie zawierzamy książeczce z bajkami i jakiejś podejżanej organizacji z logo przedstawiającym trupa przybitego do desek.
A 'po co' to każdy człowiek powinien sobie odpowiedzieć sam, bo nie ma żadnego nadrzędnego wszechcelu.
@pelen_spokoj: skąd wiesz, że nie ma żadnego nadrzędnego celu?

od razu widać że jesteś człowiekiem prostym i zbyt ograniczonym. Jeżeli dla Ciebie Biblia to książeczka z bajkami to po prostu jesteś prostakiem. Wyjdź na dwór pole orać, a nie do internetów....
@Dzonzi: Za 200 lat ludzie założą religię gdzie mesjaszem będzie Harry Potter a nową biblią będzie 7 tomów napisane przez Rowling. Ślepe zawierzanie tej historii będzie miało tyle samo sensu bo obecna religia katolicka, a jak będzie można na tym zarobić to zaraz pojawi się Pierwsz Kościół Pottera na wzór dzisiejszego KK. Religia (nie myl z wiarą) to narzędzie kontroli umysłów ludzi słabych i naiwynych.
Skoro mnie nazywasz prostakiem to pomyśl
Za 200 lat ludzie założą religię gdzie mesjaszem będzie Harry Potter a nową biblią będzie 7 tomów napisane przez Rowling.


@pelen_spokoj: Właśnie tego się boję. Coraz więcej ludzi rodzi się głupich. Nie wiem czemu. Myślę, że ludzie twojego pokroju nie potrzebuja 200, a może tylko 100 lat żeby uznać Harrego mesjaszem.
@Dzonzi: I znowu nie masz nic do powiedzienia, poza słabą próbą obrażenia mojej osoby.
Zamiast rytualnego jedzenia wafi w niedzielę, poświęć ten czas na edukację, poczytaj to może za jakiś czas staniesz się bardziej elokwentny.
Tymczasem zapraszam na #czarnolisto bo nie potrafisz rozmawiać jak cywilizowany człowiek.
Zamiast rytualnego jedzenia wafi w niedzielę, poświęć ten czas na edukację


@pelen_spokoj: XD Jak przez 6 dni się niczego nie nauczyłeś to obawiam się, że tutaj niedziela niewiele pomoże...

przecież wy i tak się nie uczycie, tylko chodzicie po sklepach
@dzeksondzekson: a np to że szatan kusił Boga żeby wystawił Hioba na próbę, a podczas kuszenia na pustyni Jezus nie dał się skusić bo jest w Piśmie Świętym "Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego." (Ogólnie całe kuszenie jest dziwne, ponieważ na początku jest napisane "Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła." A potem właśnie cytowany wyżej tekst) moizm zdaniem Biblia jest pełna niejasności, których ja osobiście
@meretz: Masz w artykule odnośniki do źródeł możesz tam sobie poczytać. Ale ok, powiedzmy nawet, że masz rację, przeczytaj drugie zdanie mojej wypowiedzi - próbujesz wmawiać ludziom, że mają inne poglądy, niż mają w istocie, a opierasz się o używaną przez siebie definicję pojęcia, które zdefiniować można bardzo szeroko. Zajdę daleko.