Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #carboners #jaciejakietodobre

Kia Stinger, wiem że zaraz się zlecą piewcy- jedynej, niepowtarzalnej nacji produkującej najlepsze tedeiki na świcie. Także garść faktów, prezentowany model ma silnik 3,3 V6 biturbo, 370 KM napęd na obie osie. Posiadaczy VW i innych Audi informuje że cena za auto będzie zaczynała się od 149 000 zł, a top model będzie kosztował maksymalnie 234 000 zł. Także bardzo ładnie namiesza na rynku.
hypation - #motoryzacja #carboners #jaciejakietodobre

Kia Stinger, wiem że zaraz s...

źródło: comment_YuGHfxR44ha1OenxX2nnnnWAsukOtHqG.jpg

Pobierz
  • 192
  • Odpowiedz
Warto dodać, że Stinger ma szperę co nie jest bardzo spotykane w dupowozach 4drzwiowych w dzisiejszych czasach ;) Także wielki plus.


@johnlocke-89 Alfa Giulia też ma (za dopłatą).

Niemiecka konkurencja tylko w typowych modelach oferuje takie rozwiązania, dlatego niektórzy decydują się na instalację produktów firm trzecich (np qualfie).

Inna sprawa, że sam fizyczny fakt posiadania szpery jeszcze nie robi roboty. Musi być to dobrze skonfigurowane i zestrojone, bo inaczej może sporo krwi
  • Odpowiedz
@frogfoot: Nie jeździłem z elektronicznie symulowaną szperą nigdy, więc się nie wypowiem. Natomiast duża moc i napęd na tył z dyfrem otwartym - to gówno. Odbiera zupełnie radość z zjazdy plus auto nie jest dobrze kontrolowane w zakrętach.
W Lexusie IS też montowali szperę (o dziwo Torsena) - także jeszcze kilka aut by się znalazło.
Ale np. w BMW E90 tylko w Mce jest szpera, a nawet w takim 335i nie
  • Odpowiedz
@hypation ale prawda jest taka, że klienci patrzą na markę i jest to ważny aspekt przy wyborze auta. I to nie tyczy się tylko Januszy, ale w zasadzie całego świata.

Jest coś takiego jak przywiązanie do marki, sentyment, na pewno też w jakimś stopniu chęć szpanu, czy spełnienia marzeń.

Ilu dzisiejszych 30-40 Latków marzyło w dzieciństwie o koreańskim aucie, a ilu o Mercedesie?
  • Odpowiedz
@hypation: czas pokaże jak sobie wycenią serwisowanie tego za parę lat.Może będzie znośnie, a może drogo. W subaru chyba raczej nie miałeś bi turbo. Jak pisałem wyżej, dla mnie lepsza opcja to Q50 sport 3.5 hybryda niż takie coś,
  • Odpowiedz