Wpis z mikrobloga

Co można ciekawego robić w Polsce po studiach chemicznych ?
To chyba najbardziej bezsensowny kierunek na polskich uczelniach ( ͡° ʖ̯ ͡°). Stosunkowo trudny i ciężko znaleźć pracę po tym (nie mówię o uczeniu w jakimś liceum czy podstawówce)
#studia #praca #chemia
  • 16
  • Odpowiedz
@mmr0429:
*doktorat (na uczelni lub w instytucjach naukowych)
*praca w labie (środowiskowe, medyczne itd)
*syntezy materiałów (i tutaj już zależy jaka dokładniej branża).

Ale tak, po studiach chemicznych nie jest super łatwo o pracę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@mmr0429 Skończyłem chemię a pracuje w IT. Niewiele osób z mojego roku studiów pracuje w zawodzie.
Jedno co mogę powiedzieć to na pewno jeżeli zdecydujesz się na chemię to rób jak najwięcej praktyk, łap doświadczenie ze sprzętem w czasie studiów.
I zastanów się czy ew praca po 8 godzin analizy to coś dla Ciebie. Dla wielu znajomych okazało się to ciężkie do przejścia ;-)
  • Odpowiedz
@mmr0429: Producenci materiałów budowlanych (kleje, farby itp.) również czasem zatrudniają chemików, chociaż nie wiem jakie jest zapotrzebowanie na nich w tej branży. Kolega mógł robił w takim miejscu praktyki. Poza tym w niektórych zakładach produkcyjnych (np. sprzęt medyczny) chemicy pracują na kontroli jakości.
  • Odpowiedz
@mmr0429: Praca w labie (od cementowni, poprzez kopalnie, huty, oczyszczalnie ścieków i stacje uzdatniania wody, fabryki farb, klejów, kosmetyków, kończąc na laboratoriach na uczelniach), za raczej małe pieniądze, praca jako technolog, np. w oczyszczalniach ścieków, elektrowni, jako przedstawiciel firm ze sprzętem laboratoryjnym, doktorat i kariera naukowa, pani chemiczka z liceum. Ogólnie w Polsce słabo z kasą po tych studiach
  • Odpowiedz
@mmr0429: Mój znajomy pracował w wytwórni wody mineralnej przy laboratorium, za ledwo 2 tysiące, #!$%@? go i pracuje w jakiejś firmie z liquidami (jak to sie pisze?) do e-fajek, za jakieś 1800 zł. To ja juz wole być tym śmierdzącym robolem na budowie za niecałe 3k.
  • Odpowiedz
@mmr0429: o powiem Ci, że to zależy. Moja koleżanka pracuje przy badaniach styropianu i bardzo dobrze zarabia. Podobno jest sporo ofert z branży kosmetycznej i spożywczej, ale trzeba mieć trochę szczęścia i doświadczenia. Na pewno nie powiedziałbym, że to gównokierunek. Na pewno lepszy niż prawo.
  • Odpowiedz
@mmr0429: Jak (kiedyś) skończę swój kierunek to będę miksem chemika, fizyka kwantowego i elektornika. Co ja będę po tym #!$%@? robił, chyba zostaje mi praca na uczelni xD
  • Odpowiedz
  • 2
@mmr0429 ja pracuje w handlu, w branży komputerowej xD
Ale od 2 roku wiedzialam, że nie ma sensu. Nawet jakbym dostała pracę w zawodzie to za słabe pieniadze.
  • Odpowiedz