Wpis z mikrobloga

No hejo, dawno mnie tu nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli chcecie obejrzeć, jak chłodzenia BOX'owe AMD i Intela są objeżdżane przez Fortisa 3 to zapraszam. Wiem, wiem - dostajemy je za friko przy zakupie CPU, ale mimo wszystko lepiej wydać te 100-140 PLN na zakup porządnego chłodziwa niż męczyć się tym, co dają nam czerwoni (w przypadku OC) i niebiescy.

#pcmasterrace #komputery #amd #intel
Liptonik - No hejo, dawno mnie tu nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli chcecie obejrzeć, jak...
  • 31
  • Odpowiedz
@Liptonik: stosunek ceny do wydajnosci to jego JEDYNA zaleta. A to dlatego ze to zlodzieje designu innych firm. Po co wydawac na projektantow i spedzac dlugie godziny na testowaniu nowych produktow by sprawdzic co sie sprawdza lepiej jak mozna bezczelnie zerznac produkty dobre sprawdzone i dostajace wysokie oceny.
Zero szacunku dla zlodzieji.
No a co do testu to wiadomo ze jak zalozysz "do 140zl" to nic innego nie ma wartego kupienia,
  • Odpowiedz
@kuskoman:

w danej kategorii cenowej

Czyli w takiej zeby nic innego ciekawego nie bylo? Czemu nie do 200zl? Spc posmarowalo?
To tak jak powiedziec ze mozesz miec auto kazdego koloru pod warunkiem ze bedzie czarne.
  • Odpowiedz
Beczka roku

Istnieje coś takiego jak patenty. To już wina Thermalright, że ktoś był na tyle sprytny (skośnoocy przyjaciele) że stworzył podobne konstrukcje i zaczął je oferować w hurcie. Nie mówiąc już o tym, że w wielu nowych konstrukcjach SPC wprowadza swoje pomysły.

Co mnie, jako konsumenta obchodzi że TR stworzył podwaliny do takiego chłodzenia? Ważne jest tu i teraz. Sentymentem mogę się kierować przy wyborze miejsca
  • Odpowiedz
@Liptonik: Beka ale z testow robionych pod producenta xDDDD
Bo niby dlaczego "do 140pln"? Bo Raijintek Ereboss za 150pln by objechal Fortisa w tescie jak burą sukę?
No ale hajs sie musi zgadzac i morele musi wysprzatac magazyn z Fortisa. Nie? xD

  • Odpowiedz
@Liptonik:

w wielu nowych konstrukcjach SPC wprowadza swoje pomysly

Taaa bo pierwszy milion trzeba ukrasc nie? A jak juz sie dorobimy na kradzionych rozwiazaniach (na opracowanie ktorych ktos inny wydal kupe kasy) i zaczniemy leciec na rozpoznawalnej taniej marce to wtedy bedziemy mogli zrobic wreszcie cos swojego i wydac w wyzszej cenie.
Nie chodzi o sentyment tylko o moralnosc wspierania zlodzieji.

a nie przy zakupie chłodzenia za 150-200 złotych

Sa inne
  • Odpowiedz
@Liptonik:

ale przy tym cholernie głośny

W/g testow na zagranicznych stronach 2-6dB glosniejszy od Fortisa 3 (glownie dlatego ze wiatrak chodzi szybciej niz w Fortisie 3). Ty piszesz ze cholernie glosny - komu wierzyc. Hmmm... ciezka sprawa. Na morelach produkty od spc sa oznaczone jako "ekspert poleca" - jakas umowa w promowaniu? Raczka raczke myje?
Przypominam ze test porownawczy zrobiles do JEDNEGO wybranego przez siebie coolera od SPC. Nawet idiota by
  • Odpowiedz
@tomasz_niechaj: Zorientowalwm sie. Nic sie nie zmienilo. Tobie polecam zorientowac sie co oznacza okolo 300-400rpm roznicy predkosci wentylatora, bo taka miedzy nimi jest roznica przy ustawieniu na 25/50/100% predkosci. Juz wiesz skad roznica w decybelach? Wystaczy zmniejszyc obroty do poziomu fortisa i decybele tez spadna.
  • Odpowiedz
@dob3k: Skoro się zorientowałeś, to powinieneś wiedzieć (choć sprawiasz wrażenie, jakbyś tego nie dopuszczał do wiadomości), że wspomniana przeze mnie różnica oznacza dwukrotnie wyższy hałas. O 6 decybalech nawet nie mówię. A wspomniane przez Ciebie 300-400 rpm różnicy (nie wnikam czy tak rzeczywiście jest) wpłynie oczywiście negatywnie na wydajność. A pytanie dodatkowe: o ile zmniejszy się hałas gdy obniżysz obroty o te 300-400 obr./min?

EDIT. Teraz doczytałem dokładnie. Nie, nie wystarczy
  • Odpowiedz