Wpis z mikrobloga

"ten, kto dokona przełomu i stworzy sztuczną inteligencję (SI), będzie rządził światem."

"Do 2020 roku sztuczna inteligencja w każdej aplikacji"

"Big data pomoże w walce z luką podatkową"

"CZY SZTUCZNA INTELIGENCJA ZABIERZE NAM PRACĘ?"

"Koniec hegemonii homo sapiens. Na jakich polach sztuczna inteligencja zdominuje człowieka?"

I wiele innych, podobnych, tułów z ostatniego czasu.

Strach się bać?

A może lepiej być po drugiej stronie, po stronie tych którzy analizują, tworzą?

Ok, marketingowa papka za nami, a teraz o co chodzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pisałem już o tym tu tu i tu

W skrócie, postanowiłem zebrać(na slacku) grupę ludzi którzy chcieli by zabrać się za tematykę #machinelearning czy tam #datascience od powiedzmy +/-zera. Ma to głownie na celu lepszą motywację i potencjalną dyskusję/pomoc gdy czegoś nie rozumiemy.

Zaczniemy za 4 tygodnie a dokładniej w granicach 23 października., na razie się zbieramy

Jak by ktoś miał pytania to proszę o pytania albo zerknięcie tu:
FAQ

Jak to będzie wyglądać?
Mniej więcej opisałem to tu

Jeżeli ktoś ma pytanie, albo chciałby dołączyć do grupy, niech napisze do mnie na priv.
To tyle w telegraficznym skrócie.
Ogólnie potrzebny będzie na pewno #python (wielu będzie się go uczyć w trakcie)

#sztucznainteligencja #bigdata #inompex
Pobierz L.....G - "ten, kto dokona przełomu i stworzy sztuczną inteligencję (SI), będzie rząd...
źródło: comment_CNvKiQDkfso4Xprtk9LaaqdeHnjWYWlW.jpg
  • 24
Kotwa.


@mysliszonichazmasz: hm..niby rozumiem słowo "kotwa", ale nie rozumiem jak się to ma do kontekstu.

od siebie dodam, że im dłużej interesuje się tematem tym bardziej zdaje sobie sprawę, że AI to tak naprawdę zaawansowana statystyka i matma a nie jakaś inteligencja.


@mama_Andrzejka: w sumie to się zgadzam z Tobą, aczkolwiek, cieżko to było by zrealizować bez matematyki, tylko za pomocą...no właśnie czego?

Bardzo dużo w tym marketingowego #!$%@?.


@
Dobrnąłem do 2 tygodnia i odpuściłem. Wg mnie minusem tego kursu jest to, że autorzy chyba trochę za bardzo starają się sprzedać swoje rozwiązanie, którego są autorami.


@natjes: o dzięki to cenna uwaga, wiesz, nie mamy nic narzuconego, jak tylko okaże się, że kiepskie to przechodzimy dalej, ja testowo zacznę szybciej przerabiać co by własnie ewentualnie jkaieś gnioty odrzucić.

akurat ten pierwszy kurs z tych 4, wydaje się najbardziej hm..ogólny to
@LowcaG: Było trochę teorii i dość łągodne wejście, więc to na plus dla zielonych.
Ale z tego co pamiętam to cały skryptowanie tego wyglądało mniej więcej tak:
- tu macie zestaw danych
- ładujemy nasze moduły, wołamy funkcję na zasadzie linear_regression(dane, opcje, inne argumenty) i mamy wynik, enjoy! także dość high-level bez wnikania co się dzieje od kuchni... Może taki był początek i za szybko zrezygnowałem, ale cóż.

Pamiętam, ze kolega
Pamiętam, ze kolega polecał mi inny kurs ML z Coursery ale teraz go jakoś nie widzę. Był chyba od Stanford University, ale głowy nie dam. Przeglądałem jego syllabus kiedyś i wydawał się dużo bardziej in-depth niż ten z Washington University.


@natjes: Zapewne chodzi o
https://www.coursera.org/learn/machine-learning

Wychwalony przez wszystkich :)

Było trochę teorii i dość łągodne wejście, więc to na plus dla zielonych.


@natjes: Ok, czyli może nawet dobrze, łagodne wejście,
@LowcaG: Co byś polecił komuś kompletnie zielonemu w tym temacie? Bez zaplecza informatycznego/matematycznego. Mam teraz trochę czasu po pracy, więc mógłbym dowiedzieć się czego nie wiem.

Masz jakiś sylabus lub spis tematyki jaką zamierzacie przerabiać?
Masz jakiś sylabus lub spis tematyki jaką zamierzacie przerabiać?


@awangardowy: tak tu na końcu są linki.

w poprzednim(przed Twoim) też jest niezły tak ogólnie po trochu ze wszystkiego)

W każdym razie, zaplecze informatyczne się przyda, choćby na poziomi niskim (wtedy można coś tam pyknąć bez schodzenia niżej)

hm..jak tak pomyśleć, to można pójść na jeszcze wyższy poziom abstrakcji, czyli używanie RapidMiner (zero programowania same klikanie) czy tam Weka (Tego nie używałem).
@LowcaG: Kurcze, z chęcią bym się zapisał, ale od 2 października zaczynam studia w tych tematach "Data Science and Computational Intelligence" w Anglii. Nie wiem co dokładnie macie w planach, ale polecam robienie kursów na edX.org, oferują wiele tematów z zakresu SI (właśnie kończę jeden z nich).